سرپرست دبیرخانه ستاد مدیریت محله تاكید كرد

هدف پروسه جدید انتخاب مدیران محله ارتقاء شفافیت و مشاركت است

هدف پروسه جدید انتخاب مدیران محله ارتقاء شفافیت و مشاركت است

شیك بار: سرپرست دبیرخانه ستاد ساماندهی مشاركت های اجتماعی شهر تهران مشاركت بیشتر از 3000 نفر از شهروندان در فراخوان ثبت نام مدیران محله را گام نخست در راه ارتقاء شفافیت و كیفیت نهاد مدیریت محله دانست.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، سرپرست دبیرخانه این ستاد با بیان مطلب فوق، بیان كرد: فراخوان ثبت نام داوطلبان سمت مدیریت محله كه از روز ۱۲ آذر ماه سال جاری شروع شده بود در روز ۲۷ آذر به انتها رسید و در مجموع ۳۰۹۰ نفر در این فراخوان شركت كردند كه نشان دهنده میانگین حدود ۹ داوطلب برای سمت مدیریت هر محله است.
شیرزاد اشاره كرد: هدف از این فراخوان ارتقا شفافیت و مشاركت هر چه بیشتر گروه های مختلف اجتماعی در نهاد مدیریت محله است و در ادامه پروسه انتخاب مدیران محله كوشش خواهد شد كه این روند با قدرت بیشتری ادامه یابد.
سرپرست دبیرخانه ستاد ساماندهی مشاركت های اجتماعی در محله های شهر تهران در توضیح روند آتی انتخاب مدیران محله اظهار داشت: در مرحله بعد ابتدا معاونت اجتماعی مناطق مختلف برمبنای یك جدول امتیازات حداكثر ۱۰ نفر از واجدین بیشترین امتیازات را به ستاد مدیریت محله معرفی خواهند كرد. سپس این ستاد در یك پروسه ارزیابی تخصصی و با استفاده از یك كانون ارزیابی اولیه و آزمون ها و مصاحبه های تخصصی حداكثر ۵ نفر را به ترتیب امتیازاتی كه در كانون ارزیابی اولیه كسب كرده باشند برای انتخاب به هئیت امنا هر محله معرفی خواهدنمود تا در نهایت یك نفر بعنوان مدیر محله برگزیده شود. همین طور كانون ارزیابی اولیه برای مدیران فعلی محله ها هم اكنون در حال برگزاری است و این مدیران هم در صورت كسب امتیازات لازم بعنوان یكی از گزینه ها به هیئت امنای محله معرفی خواهند شد.
شیرزاد اشاره كرد: این پروسه به نحوی طراحی شده است كه همزمان حق همه شهروندان علاقمند برای حضور در سمت مدیریت محله، گزینش و ارزیابی تخصصی و در نهایت حقوق قانونی هیئت امنای هر محله بعنوان نهادی كه اكثریت اعضا آن توسط مردم محله انتخاب شده اند، به نحوی متوازن لحاظ شود.


منبع:

1398/10/04
14:30:01
5.0 / 5
1757
تگهای خبر: شركت , شهروندان , كیفیت , مسیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری