معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

ورود ۲۷۰ واگن جدید به ناوگان ریلی در آینده نزدیك

ورود ۲۷۰ واگن جدید به ناوگان ریلی در آینده نزدیك

شیك بار: مدیرعامل راه آهن با اشاره به اینكه در 9 ماهه نخست سال جاری 456 دستگاه ناوگان وارد خطوط ریلی كشور شد، اظهار داشت: در آینده نزدیك نیز 270 واگن وارد خطوط ریلی كشور خواهد شد.به گزارش شیك بار به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مراسم گرامیداشت هفته حمل و نقل با حضور وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل راه آهن، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و برخی از مدیران عامل بانك ها در راه آهن جمهوری اسلامی ایران اجرا شد.
سعید رسولی مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران در این مراسم اظهار داشت: همكاری و تعامل با بخش غیردولتی یكی از اولویت های مهم شركت راه آهن است و در این راستا استفاده از ظرفیت های تبصره ۱۸ قانون بودجه و مبادله اسناد آنها نشان میدهد كه شرایط مناسبی در آینده خواهیم داشت.
وی اضافه كرد: خوشبختانه با امضای تفاهم نامه ۲ هزار میلیارد تومانی بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه در ۲۷ اسفندماه سال ۹۷ ظرفیت های قانونی مناسبی در این بخش فراهم شده و تابحال چند شركت حمل و نقل ریلی برای دریافت تسهیلات مورد نیاز به بانكهای عامل معرفی شده اند.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در اولین مرحله الان پرداخت ۵ هزار میلیارد ریال با عاملیت بانك توسعه تعاون، ۲، ۶۰۰ میلیارد ریال توسط بانك آینده، ۴۰۰ میلیارد ریال توسط بانك ایران و ونزوئلا و ۵ هزار میلیارد ریال توسط بانك صادرات ایران برای شركت های حمل و نقل ریلی اختصاص یافته است كه نرخ سود آن در عرصه تولید واگن های باری ۱۳ درصد و در حوزه واگن های مسافری ۱۲ درصد تعیین شده است.
رسولی بیان كرد: خوشبختانه با تلاش تمام دست اندركاران بخش دولتی و غیردولتی در ۹ ماهه نخست سال جاری ۴۵۶ دستگاه ناوگان وارد خطوط ریلی كشور شده است و در آینده نزدیك نیز ۲۷۰ واگن وارد خطوط ریلی كشور خواهد شد.


منبع:

1398/09/30
20:09:49
5.0 / 5
1532
تگهای خبر: بار , تولید , حمل و نقل , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری