سازمان هواپیمایی كشوری:

هواپیمای آنتونف 74 ممنوعیت پرواز ندارد

هواپیمای آنتونف 74 ممنوعیت پرواز ندارد

به گزارش شیك بار سازمان هواپیمایی كشوری اعلام نمود: هواپیمای آنتونف ۷۴ ممنوعیت پرواز نداشته و تمامی گواهینامه های صلاحیت پروازی را داراست.به گزارش شیك بار به نقل از سازمان هواپیمایی كشوری، از آنجایی كه در ایام اخیر مطالب و مسائلی در فضای مجازی و به تبع آن در برخی از رسانه ها مبحث پرواز یك فروند هواپیمای آنتونف ۷۴ شركت هواپیمایی پویا با عناوین مختلف، صلاحیت پروازی این هواپیما را محل شبهه قرار داده است، اداره كل صلاحیت پرواز سازمان هواپیمایی كشوری در پاسخ به مسائل مطروحه نكاتی را جهت پاسخ گویی به رسانه ها به روابط عمومی سازمان اعلام نمود.
وزیر وقت وزارت راه و شهرسازی در تاریخ ۱۳ دی ۹۳ به رئیس وقت سازمان هواپیمایی كشوری ابلاغ كرد: پرواز هواپیمای آنتونف درصورت تحقق شرایط برپایه ضوابط هوانوردی باید اقدام گردد در هر صورت نام شركت سازنده هواپیما نباید مانع پرواز این هواپیما گردد.
این هواپیما تمامی گواهینامه های صلاحیت پروازی برپایه الزامات ایكائو را داراست و ممنوعیت پرواز ندارد.
هواپیمای مذكور برپایه گواهینامه نوع (TC) و ضمائم آن برگه گواهینامه نوع (TCDS) كه توسط نهاد هواپیمایی كشوری اكراین به شماره TL۰۰۰۹ صادر گردیده است قابلیت حمل مسافر تا ۵۲ نفر را دارد.
در كتاب پروازی هواپیمای An-۷۴TK-۲۰۰ (كه بنام FM مشهور است) حمل مسافر توسط این هواپیما از جانب كشور طراح مجاز شناخته شده است.
لذا طرح مسائل غیر كارشناسی و اینكه كدام یك از الزامات و مقررات توسط صلاحیت پرواز سازمان هواپیمایی كشوری رعایت نشده است جز ایجاد شبهه و نگرانی برای مسافران هوایی چیزی به دنبال نخواهد داشت.

1398/08/13
18:20:48
5.0 / 5
1807
تگهای خبر: سازمان , شركت , مسافر , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری