در گزارش شیك بار مطرح شد؛

زباله سازها عامل برخی آبگرفتگی های پایتخت

زباله سازها عامل برخی آبگرفتگی های پایتخت

به گزارش شیك بار مدیر كل امور خدمات شهری شهرداری تهران اظهار داشت: بعضی از كسبه زباله ساز در راه كانال ها و انهار شهری، زباله می ریزند و سبب آب گرفتگی در این معابر می شوند.اصغر عطایی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه در چند نقطه از تهران به علت مشكلات فنی، شدت بارش ها سبب آب گرفتگی های زیادی شده بود، تصریح كرد: اتوبان امام علی، آزادگان، كاروان سنگی و جناح همچون نقاطی بودند كه بعد از بارش های تند چند روز اخیر، ایرادات فنی شان مشخص شد و باید كار اساسی فنی برای مرتفع ساختن این مشكلات صورت گیرد.
وی اضافه كرد: در حالحاضر در تهران ۵۳۰ كیلومتر كانال وجود دارد كه متأسفانه كسبه زباله ساز، زباله های خویش را داخل این كانال ها می ریزند و ما روزانه بیشتر از ۵۰۰ تن زباله از این كانال خارج می نماییم. همینطور در نهرهای كنار خیابان روزانه هزار تن لجن و زباله خارج می شود كه این هم به دنبال ریختن زباله توسط شهروندان به این جوی ها است. نهرهایی كه عمق آنها ۳۰ سانتی متر است با ریختن زباله توسط میوه فروشان و... بسته می شود و ما هرچه در حوزه پاكسازی، تلاش نماییم اگر شهروندان به ریختن زباله ادامه دهند، باز هم گرفتار آب گرفتگی هایی در سطح شهر می شویم.
عطایی در پاسخ به این پرسش كه آیا تونل هایی مانند توحید و نیایش گرفتار آب گرفتگی بودند یا خیر؟ اظهار داشت: هیچ كدام مشكل اساسی نداشتند و تنها در همان چند نقطه اعلام شده مانند اتوبان امام علی مشكلات اساسی داشتیم كه باید برطرف شود.
مدیر كل امور خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به سیل سال ۹۶ كن، خاطرنشان كرد: این سیل به علت بارش تند ۳۰ میلی لیتری در ۲۰ دقیقه بود كه ما ۴ روز است با این سرعت بارش داریم اما هیچ اتفاقی نیفتاده و این آبگرفتگی ها كه مشاهده می كنید، جزئی و طبیعی است.

1398/08/05
21:57:01
5.0 / 5
1438
تگهای خبر: بار , خدمات , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری