سید محمود میرلوحی در دیدار با دبیران شورایاری منطقه ۱۱:

سقف كار شورایاری ها در تهران نامحدود است

سقف كار شورایاری ها در تهران نامحدود است

به گزارش شیك بار عضو ستاد شورایاری های تهران اظهار داشت: سقف كار شورایاری ها در تهران با این جمعیت و ۳۵۲ محله نا محدود است.


به گزارش شیك بار به نقل از مهر، سید محمود میرلوحی در نشستی با دبیران شورایاری منطقه ۱۱ اظهار داشت: ما روی پتانسیل كارگروه ها حساب باز كرده ایم. سقف كار شورایاری ها در تهران با این جمعیت و ۳۵۲ محله نا محدود است.
وی با اشاره به مسكوت ماندن طرح شورای محله تصریح كرد: شهر بزرگی مثل تهران با ۱۰ میلیون جمعیت، باید با مشاركت همه شهروندان اداره شود. ما بعنوان شورا نمی توانیم در اتاق دربسته درباره شهروندان تصمیم بگیریم.
عضو ستاد شورایاری ها با تاكید بر اینكه این دیدارها به صورت منظم ادامه خواهد داشت اظهار داشت: كار اجرایی با شورا متفاوت است. چنانچه شورا هم در كار شهرداری دخالت نمی نماید. شورایاران هم بدانند بعنوان معتمد محله در كارهای خیریه و فرهنگی و مذهبی و ورزشی اثرگذار هستند و هیچ سقفی برای قدرت ناشی از كاریزمای شورایاران نیست.
وی تصریح كرد: امیدوارم در هر كارگروه منطقه ای ده ها نفر حضور داشته باشند و زیركارگروه های كوچك هم برای آن تعریف شود.
میرلوحی با اشاره به مشاركت شورایاران در بودجه ریزی شهرداری اظهار داشت: باید تلاش كنید در محله ها نمادها و برندهای محلی ایجاد شود. در محله ها می توان نمادهای شهرهای مختلف كه ساكن تهران شده اند را ایجاد كرد تا به خاطر خصوصیت های خاص خود از سایر محلات تهران متمایز شود.
عضو شورای شهر تهران با تاكید بر اینكه تیم قدرتمندی در ستاد شورایاری حضور دارد اظهار داشت: این تیم از ایده ها حمایت خواهد نمود.
وی با اشاره به كارگروه نو آوری و فن آوری هم اظهار داشت: تاسیس این كارگروه بر این اساس بود كه در محله ها به دنبال ایده های جدید باشیم.
میرلوحی اظهار داشت: ما مدیریت و حسابداری و نگهبانی را از سرای محله جدا كردیم. سرای محله جای فعالیت داوطلبانه است. سراها باید تبدیل به محل فعالیت داوطلبانه شود نه اینكه جای كار مالی و اقتصادی باشد.
عضو شورای شهر تهران اضافه كرد: بزودی اولین نشست حضور شورایاران را در شورای شهر تهران خواهیم دید.

1398/08/01
17:10:49
5.0 / 5
1494
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری