هاشمی در جمع خبرنگاران مطرح كرد:

تاكید شهرداری بر جمع آوری كارگاه های بلاتكلیف از سطح شهر

تاكید شهرداری بر جمع آوری كارگاه های بلاتكلیف از سطح شهر

شیك بار: رئیس شورای اسلامی شهر تهران از تاكید شهرداری بر جمع آوری كارگاه های بلاتكلیف از سطح شهر همزمان با شروع سال تحصیلی جدید آگاهی داد.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، محسن هاشمی در حاشیه یكصد و شصت و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران درباره طرح دوفوریتی گردنگیر شهرداری تهران به اختصاص ۲۰ درصد از ردیف بودجه سالانه اختصاص یافته به آموزش و پرورش تهران برای مناسب سازی مدارس اظهار داشت: این طرح دوفوریتی ابتدا از جانب ۱۶ نفر اعضا عنوان شد كه بعد از آن دو نفر اضافه شدند و سرانجام این طرح به اجرا گذاشته شد و ۱۸ نفر رأی موافق دادند.
وی اضافه كرد: در این طرح كه مربوط به گردنگیر شهرداری برای مناسب سازی مدارس دخترانه است برخی اعضا پیشنهاد افزایش بیشتر بودجه شهرداری در این زمینه را ارائه كردند كه پیشنهادات رأی نیاورد و سرانجام قرار بر این شد كه ۲۰ درصد كمك های شهرداری در این جهت به آموزش و پرورش اختصاص داده شود.
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به صحبت های ناهید خداكرمی در صحن شورا در خصوص اینكه دانش آموزان دختر، مادران آینده هستند و كمبود ویتامین D در سلامت آنها تأثیرگذار است، اظهار داشت: باید مدارس مناسب سازی شوند و اگر این دید در مدارس وجود نداشته باشد، دختران می توانند آزادانه در مدرسه روسری های خودرا بردارند و آفتاب را جذب كنند.
هاشمی اظهار داشت: این مسئله سبب می شود كه دختران بجای استفاده از قرص مستقیم، بتوانند آفتاب را برای جذب ویتامین D داشته باشند كه البته این مساله نه در همه مدارس بلكه در بعضی از مدرسه ها كه شرایط لازم را داشته باشند، می تواند اجرایی شود.
وی با اشاره به اینكه بر طبق رای شورا ۴ میلیارد تومان از بودجه شهرداری برای مناسب سازی مدارس دخترانه اختصاص می یابد، اشاره كرد: در زمینه بازگشایی مدارس نیز شهرداری تهران تلاش نموده كه كارگاه هایی كه مدت ها بلاتكلیف در سطح شهر بوده است را جمع آوری كند.
رئیس شورای شهر تهران عنوان كرد: در پروژه گیشا هر چند این مساله در اولویت شهرداری است ولی بعید می دانم تا ابتدای مهر به اتمام برسد.
هاشمی اشاره كرد: همین طور در جلسه این مساله به بحث گذاشته شده كه اگر مصوبات شورای شهر در دیوان عدالت رد شد، چگونه باید در این زمینه عمل نماییم.


منبع:

1398/06/18
23:47:32
5.0 / 5
1506
تگهای خبر: بار , زمین , سلامت , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری