فراهانی پس از استماع گزارش خزانه دار شورای شهر تهران مطرح كرد:

ضرورت ارائه گزارش سرمایه گذاری عمومی طی ماه های آینده

ضرورت ارائه گزارش سرمایه گذاری عمومی طی ماه های آینده

به گزارش شیك بار رئیس كمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران اظهار داشت: خواهش من از خزانه دار شورای شهر تهران این است كه در گزارش ماه های آینده گزارشی از وضعیت سرمایه گذاری و جذب آن در شهر تهران ارائه شود.


به گزارش شیك بار به نقل از مهر، مجید فراهانی در جلسه علنی شورای شهر تهران و بعد از استماع گزارش خزانه دار شورای شهر تهران با اشاره به كمبود بودجه شهرداری به ضرورت جذب سرمایه گذاری عمومی اصرار كرد.

فراهانی در ابتدای سخنان خود ضمن تشكر از ارائه گزارش ۴ ماهه نخست سال ۹۸ از طرف خزانه دار شورای شهر تهران بیان كرد: حدود ده درصد از درآمدهای شهرداری تا كنون محقق نشده است كه اگر به همین شكل تا انتهای سال پیش برویم حدود ۲ هزار میلیارد تومان از بودجه مصوب كسری خواهیم داشت.

رئیس كمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران اضافه كرد: بدیهی است كسری بودجه ۲ هزار میلیارد تومانی از اجرای پروژه های عمرانی و پروژه های حمل و نقل عمومی كسر خواهد شد و این كمبود بودجه از هزینه های جاری و هزینه های مربوط به دستمزد پرداخت نخواهد شد.

فراهانی اشاره كرد: به سبب تورم حداقل ۲۰ درصدی و افزایش سرسام آور هزینه ها، هزینه های ما نیز به شدت افزایش پیدا كرده است بدین جهت اگر می خواهیم به اهداف برنامه سوم و اجرای پروژه هایی مانند پروژه های عمرانی و حمل و نقل عمومی كه در نظر گرفته ایم برسیم؛ با این وضعیت تحقق درآمدها، بطور قطع انجام این پروژه ها قابل اجرا نخواهد بود.

عضو شورای شهر تهران با تاكید بر این كه لازم است دو كار برای جبران كسری بودجه صورت بگیرد، گفت: باید درآمدهای گذشته افزایش پیدا كند. متاسفانه خبرها از آن حكایت می كند كه فشارهای زیادی در بخش شهرسازی صورت گرفته است و پیش بینی می شود در نیمه دوم با كاهش شدید درآمدهای شهرسازی روبرو باشیم اما نكته دوم این است كه باید درآمدهای جدید پایدار ایجاد شود. كه متاسفانه از آن هم خبری نیست و گزارشی در این رابطه وجود ندارد.

رئیس كمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران افزود: باید به بحث سرمایه گذاری تاكید بسیار بیشتری شود، چونكه ما راهی به جز سرمایه گذاری عمومی و ایجاد مشاركت مردمی نداریم. خواهش من از آقای رسولی؛ خزانه دار شورای شهر تهران این است كه در گزارش ماه های آینده گزارشی از وضعیت سرمایه گذاری و جذب آن در شهر تهران ارائه شود.

وی با تاكید بر ضرورت سرمایه گذاری در شهر تهران اظهار داشت: برای پیشبرد پروژه ها نیاز به سرمایه گذاری داریم و لازم است در گزارش ماه آینده به این امر تاكید شود تا مشخص شود ما تا چه میزان توانسته ایم جذب سرمایه گذاری داشته باشیم.

رئیس كمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران اشاره كرد: از آنجایی كه كشور در شرایط خاصی به سر می برد، هر لحظه امكان دارد به سبب مسئله تحریم ها و امنیت ملی و سایر مسائل كه با آن روبرو است شوك های درآمدی جدید به درآمدهای شهر ایجاد شود.

فراهانی با اشاره به اینكه شهرداری تهران در آمد خاصی ندارد، اظهار داشت: شهرداری چاه نفت ندارد و هر لحظه امكان دارد به سبب اتفاقی درآمدهای ناپایدار با شوك جدی مواجه شود. همان گونه كه در برنامه سوم عنوان شد، باید ذخیره مدیریتی داشته باشیم تا در مواقع بحرانی بتوانیم به خوبی شهر را اداره نماییم و در كوتاه مدت حداقل هزینه های جاری شهر را بپردازیم.

فراهانی درانتها اشاره كرد: درخواست دارم كه گزارش مدیریتی و ذخیره مدیریتی مالی شهرداری و همین طور بحث سرمایه گذاری را در گزارش ماهانه داشته باشیم.


منبع:

1398/06/11
14:42:39
5.0 / 5
1625
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری