نماینده شاهرود و میامی در مجلس:

فرودگاه شاهرودآماده پذیرش هواپیماهای پهن پیكر، ارتقای سیستم ناوبری

فرودگاه شاهرودآماده پذیرش هواپیماهای پهن پیكر، ارتقای سیستم ناوبری

به گزارش شیك بار نماینده شاهرود و میامی در مجلس از اتمام پروژه تطویل باند فرودگاه بین المللی شاهرود بعنوان یكی از الزامات این زیرساخت آگاهی داد و اظهار داشت: این فرودگاه آماده پذیرش هواپیماهای پهن پیكر شد.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، سید حسن حسینی شاهرودی بامداد پنج شنبه در حاشیه بازدید از فرودگاه بین المللی شاهرود در گفتگو با خبرنگاران، ضمن بیان اینكه اقدامات خوبی درزمینهٔ ارتقای فرودگاه صورت گرفته است، ابراز كرد: بعد از بین المللی شدن و از طرف دیگر پس از گذشت ۲۵ سال از آسفالت باند فرودگاه، زمان آن بود كه سوژه تطویل و تعریض باند فرودگاه و همین طور روكش آسفالت آن موردتوجه قرار گیرد.
وی اضافه كرد: در سوژه ارتقای فرودگاه الزامات و لزوم هایی چون جایگاه سوخت گیری، ارتقای باند و سالن ترانزیت و پایانه آن، می بایست صورت می گرفت كه خوشبختانه در این زمینه اقدامات مثبتی صورت گرفته است.
پایان پروژه تطویل باند فرودگاه
عضو خانه ملت بابیان اینكه سوخت گیری، ارتقای باند، سالن ترانزیت و سیستم ناوبری جدید متناسب با پروازهای بین المللی، چهار گردنگیر بین المللی شدن فرودگاه شاهرود بود كه خوشبختانه این اقدامات صورت گرفت و برای مثال درزمینهٔ تطویل باند كارها به اتمام رسیده و برخی حاشیه های باند باقی مانده كه امیدواریم تا ماه آینده شاهد افتتاح آن نیز باشیم.
حسینی شاهرودی بابیان اینكه سالن ترانزیت فرودگاه بین المللی شاهرود نیز با زیربنای یك هزار و ۸۰۰ مترمربع به همت مردم این شهرستان راه اندازی شده است، ابراز كرد: شركت فرودگاه ها خوشبختانه وقتی حضور مردم را دید ادامه كار سالن ترانزیت فرودگاه را به دست گرفت و ان شاالله این طرح نیز با تجهیزی كه در حال انجام می باشد، می تواند تا یك ماه آینده مورد بهره برداری كامل قرار گیرد.
وی اضافه كرد: فرودگاه بین المللی شاهرود با اقداماتی كه اخیراً در آن صورت گرفته در مدت زمان یك تا دو ماه آینده باردیگر بازگشایی می شود و تمام امكاناتی كه یك فرودگاه بین المللی نیاز دارد را در خود خواهد دید و ما از الان نیز به دنبال رایزنی با ایرلاین های مختلف برای برگزاری مجدد پروازهای شاهرود، تهران، مشهد، كیش و كربلا و آسیای میانه داشته ایم.
اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار به حوزه راه
نماینده شاهرود و میامی در مجلس بابیان اینكه اعتبار پروژه های مصوب در مسافرت دوم رئیس جمهور به شاهرود و میامی ابلاغ گردیده و الان مشغول به كار عمرانی هستند، ازجمله این طرح ها می توان به اعتبارات حوزه راه كه ۱۰ برابر اعتبار مصوب در مسافرت نخست رئیس جمهور به استان سمنان است، اشاره نمود.
حسینی شاهرودی بابیان اینكه در مسافرت نخست روحانی به استان سمنان ۲۰ میلیارد تومان اعتبارات حوزه راه در شاهرود و میامی هزینه شد كه در مسافرت دوم وی این میزان به نزدیك ۲۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته و علاوه بر اعتبارات سفر، اعتبارات دیگری نیز درزمینهٔ راه روستایی و شهری داریم كه این طرح ها نیز در حال انجام هستند از طرف دیگر باید گفت در شش ماه گذشته پروژه های خوبی در سطح شهر و روستاها كلنگ زنی شده است.
وی درباره اورژانس دانشگاه علوم پزشكی شاهرود نیز تاكید كرد: این پروژه كه یكی از بزرگ ترین اورژانس های كشور است بزودی افتتاح می شود چونكه الان كارهای عمرانی آن تمام شده و وزارت بهداشت در حال تجهیز آخرین نیازهای آن است و از جانب دیگر ما موفق شدیم برای تجهیز این اورژانس هشت میلیارد تومان اعتبار دریافت نماییم.
حسینی شاهرودی همین طور بیان كرد: برای مركز سرطان و توسعه دانشگاه علوم پزشكی شاهرود نیز ردیف اعتباراتی گذاشته شده و طرح هایی در حال اجرا می باشد كه ازجمله آنها بیمارستان ۳۲ تخت خوابی میامی است كه ۱۰ میلیارد تومان اعتبار به آن اختصاص یافته و الان پیمانكار در حال تكمیل آن است و امیدواریم تا سال آتی افتتاح شود.
آخرین وضعیت جاده طرود- معلمان
نماینده شاهرود و میامی در مجلس همین طور درباره آخرین وضعیت جاده طرود، بیان كرد: با اقداماتی كه در مجلس صورت گرفت این طرح در جدول بودجه قرار گرفت و توانستیم مصوبه اتصال جاده معلمان-طرود-شاهرود به كری دور شمال-جنوب كشور را شاهد باشیم پس این طرح به كریدور پیوست و دارای ردیف اعتباری شده كه این مهم امری بی سابقه بود.
حسینی شاهرودی بابیان اینكه علاوه بر اعتبار ملی كریدور شمال-جنوب كه به جاده طرود اختصاص خواهد یافت، پس برای تسریع درروند ساخت این جاده مهم ۳۵ میلیارد تومان دیگر نیز برای سال جاری و آتی برای این طرح در نظر گرفته شده است، بیان كرد: پیمانكار مطالعه این پروژه بزرگ تعیین شده وان شاالله تا سال آتی شاهد توسعه مسیر طرود-معلمان به مثابه یك راه شریانی متصل به كریدور اصلی ملی، خواهیم بود.
وی اضافه كرد: برای مسیر بیارجمند - بردسكن نیز ۷۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده كه این طرح نیز مشغول مطالعات است همین طور طرح چاه جام به بیارجمند نیز امسال آسفالت خواهد شد تا در كنار ارتقای محور عباس آباد به كاهك در كریدور تهران-مشهد مجموعاً تحول خوبی را در زمینه راه و شهرسازی شرق استان سمنان شاهد خواهیم بود.
محور عباس آباد كاهك ۴بانده می شود
سخنگوی كمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینكه محور عباس آباد- كاهك در میامی نیز بعنوان تنها مسیری از كریدور تهران-مشهد كه چهاربانده نبود بالاخره پس از ۱۰ سال با اعتباراتی كه برای آن در نظر گرفته شده امسال به بهره برداری می رسد، تاكید كرد: این محور پرحادثه درنهایت با تلاش های صورت گرفته روی خوش ایمنی را به خود خواهد دید و امیدواریم شاهد كاهش تصادفات در این جاده باشیم.
حسینی شاهرودی اظهار داشت: مسیر شاهرود- آزادشهر نیز در محدوده استحفاظی اداره كل راه و شهرسازی شرق استان سمنان امسال به انتها خواهد رسید.
وی اشاره كرد: درباره راه میامی-جیلان نیز باید گفت خوشبختانه پیمانكار این طرح مشخص شده و بزودی عملیات آسفالت ۱۴ كیلومتر نخست این مسیر آغاز خواهد شد و به محض ارائه اعتبارات قطعه دوم نیز از جیلان به سمت ایستگاه راه آهن انجام می شود.


منبع:

1398/06/08
11:06:38
5.0 / 5
1537
تگهای خبر: امكانات , بار , پایانه , جاده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری