مدیرعامل شركت فرودگاه ها خبر داد

درخواست فرودگاه های آمریكای شمالی برای همكاری با ایران

درخواست فرودگاه های آمریكای شمالی برای همكاری با ایران

شیك بار: مدیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران بااشاره به ارائه خدمات هوانوردی به ایرلاین های خارجی برای عبور از آسمان ایران، از درخواست فرودگاه های آمریكای شمالی برای همكاری با ایران خبرداد.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، سیاوش امیرمكری در نشست خبری خود كه (امروز جمعه اول شهریور ماه) در تبریز برگزار شد، از كاهش ۱۵ درصدی نشست و برخاست هواپیما در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ آگاهی داد.
امیرمكری افزود: در سال ۹۷ بیشتر از ۳۹۰ هزار نشست و برخاست در فرودگاه های كشور انجام شد كه ۴۷ میلیون مسافر را جابجا كردند و كاهش ۱۷ درصدی اعزام و پذیرش مسافر را در سال ۹۷ نسبت به ۹۶ داشته ایم.
وی با اشاره به اینكه ۸۷ فرودگاه عملیاتی در كشور داریم كه ۵۳ فرودگاه آن عملیاتی است، اضافه كرد: ۸ فرودگاه غیر مالكیتی متعلق به وزارت نفت، مناطق آزاد و نیروهای مسلح در كشور داریم كه ناوبری هوایی آنها متعلق به شركت فرودگاه ها است.
مدیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با انتقاد از فرودگاه سازی گسترده در سال های گذشته اظهار داشت: بدین جهت به سبب محدودیت ناوگان، بخش بزرگی از فرودگاه ها دارای ظرفیت خالی هستند كه به دستور وزیر راه و شهرسازی، توسعه هوانوردی عمومی با هواپیماهای سبك و كوچك با عنوان ایرتاكسی را در دست اقدام داریم.
این مقام ارشد وزارت راه و شهرسازی، از وجود ۶۲ پروژه عمرانی توسعه فرودگاه های كشور به ارزش ۸۶۰ میلیارد تومان در ۲۶ فرودگاه كشور آگاهی داد و دو پروژه مهم عمرانی فرودگاهی را تجهیز مركز كنترل فضای كشور و نوسازی اتوماسیون فرودگاه مهرآباد بعنوان اولویت های فرودگاهی این شركت اعلام نمود.
مدیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اظهار داشت: ۶۸ درصد درآمد این شركت از محل ستاندن عوارض پروازهای عبوری، ۲۱ درصد ارائه خدمات به شركت های هواپیمایی در فرودگاه ها و ۵ درصد نیز بعنوان عوارض مسافری از فروش بلیت تامین می شود. ۵ درصد نیز از اجاره غرفه ها در فرودگاه ها حاصل می شود، این در شرایطی است كه در دنیا ۵۰ درصد درآمدها از پروازهای عبوری و نیم دیگر از خدمات فرودگاهی است.
وی در پاسخ به پرسشی درباره بالا بودن قیمت كالاهای قابل فروش در فرودگاه ها گفت: ما در شركت فرودگاه ها نظارت بر قیمت ها را در دستور كار داریم اما با این وجود برخی غرفه داران همچنان گران فروشی می كنند كه برای رفع این مشكل، صندوق مشترك فروش را در غرفه ها راه اندازی كرده ایم كه در آن هم قیمت ها كنترل شده و هم شركت فرودگاه ها سهم خود از هر فروش را در اختیار دارد.
امیرمكری درباب هوانوردی عمومی و ایرتاكسی اشاره كرد: برای فعالیت های هوانوردی عمومی ۳۰ درصد تخفیف را برای تعرفه نشست و برخاست هواپیماهای سبك در نظر گرفته ایم.
هیچ محدودیتی پس از برجام در حوزه فرودگاهی ایجاد نشده است
وی در پاسخ به پرسشی درباره محدودیت های پروازی از آسمان ایران اظهار داشت: در سال های اخیر با نهادهای نظامی مذاكراتی داشته ایم كه هم اكنون برخی از مسیرها، مستقیم تر و اقتصادی تر شده است اما درباب آسمان خلیج فارس، من از اعمال محدودیت خبری ندارم و صرفا همان نوتام صادره از هواپیمایی فدرال آمریكا بوده كه خودشان این فضا را ناامن كنند.
مدیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اضافه كرد: ما تمام تلاش خودرا می نماییم كه خدمات هوانوردی را به شكلی در اختیار ایرلاین های خارجی قرار می دهیم كه از آسمان ایران عبور كنند. همین طور بعد از خروج آمریكا از برجام هیچ مشكلی میان فرودگاه های ما با دیگر كشورها پیش نیامده و حتی از فرودگاه های آمریكای شمالی درخواست همكاری با فرودگاه های ایران داشته ایم.


منبع:

1398/06/02
13:38:39
5.0 / 5
1442
تگهای خبر: بار , تاكسی , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری