عضو شورای شهر تهران مطرح كرد

انتقاد از صف های طولانی مردم در دفاتر خدمات الكترونیك

انتقاد از صف های طولانی مردم در دفاتر خدمات الكترونیك

شیك بار: عضو شورای شهر تهران به صف های طولانی ساكنین محدوده كاهش آلودگی هوا در دفاتر خدمات الكترونیك شهر انتقاد نمود و اظهار داشت: فرآیندها را تسهیل كنید.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، مرتضی الویری رئیس كمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران ضمن تشكر از ارائه گزارش توسط معاون حمل و نقل ترافیك شهرداری تهران از طرح های در دست اقدام این معاونت اظهار داشت: یك و نیم سال پیش از اجرای طرح ترافیك جدید اعلام گردید مقرر است توسط این طرح میزان آلایندگی، زمان ورود و خروج خودرو ها و نحوه پرداخت شفاف شود. عامل چهارم دیگری نیز عنوان شد كه میزان پیمایش بود.
وی افزود: هنوز درباب پیمایش خودروهایی كه در محدوده طرح ترافیك تردد می كنند اقدامی انجام نشده است در صورتیكه با نصب وسیله جی پی اس به راحتی می توان میزان پیمایش خودرو ها در محدوده طرح ترافیك را سنجید و آن این است كه در این خصوص چه شده است.
سید آرش میلانی عضو كمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران نیز درباره گزارش ارائه شده اظهار داشت: تصمیم شورای شهر تهران برای تعیین نرخ در محدوده دوم طرح ترافیك، تصمیم شجاعانه ای بود و نارضایتی مردم قابل پیش بینی است اما ما باید چشم اندازی برای شهر ترسیم و به آن دقت كنیم.
وی افزود: بی توجهی به مباحث زیست محیطی و آلودگی هوا، خیانت به سالمندان و كودكان است اما نكته ای كه وجود دارد این است كه امروز تنها مشكل آلودگی هوا منوكسیدكربن نیست و باید مطالعه جامع و كاملی نسبت به آلاینده های شهر تهران وجود داشته باشد.
وی همین طور نسبت به جرایمی كه برای تردد مردم در محدوده طرح ترافیك و محدوده كاهش آلودگی هوا اعمال می شود، اشاره نمود و اظهار داشت: سامانه هایی كه برای تعیین این جرایم وجود دارد با اشكالاتی مواجه می باشد.
بهاره آروین دیگر عضو شورای شهر نیز با اشاره به اینكه باید از رویكرد و تحول صورت گرفته در معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری تشكر كرد، اظهار داشت: هرگونه تغییر با مقاومت مواجه می باشد و پیشرو بودن معاونت قابل تحسین است. اما اشكالاتی كه همكارانم به آن اشاره كردند همانند افزایش تردد موتورسیكلت ها را نمی توان نادیده گرفت. قرار نیست تحول یك شبه صورت گیرد اما بهتر است با استفاده از تجربیات گذشته اولویت بندی نماییم تا در دو سال باقیمانده طرح های مذكور به خوبی عملیاتی شود.
وی اظهار داشت: اجرای طرح كاهش آلودگی هوا باعث شده تا ساكنین محدوده با مشكلاتی مواجه شوند. برای مثال برای تردد در محل سكونت خود و بارگزاری مدارك با صف های طولانی مواجهند. بهتر است این پروسه تسهیل شود. همین طور از معاونت می خواهیم تأثیر اجرای این طرح بر فشار مردم جهت استفاده از حمل و نقل عمومی سنجیده شود و مشخص شود كه این فشار در فصل بازگشایی مدارس و مراكز آموزشی چگونه خواهد بود.
آروین درانتها اظهار داشت: شفافیت در هزینه كرد مسئله ای است كه باید به آن پرداخته شود. انبوهی از گزارش ها شفافیت ایجاد نمی نماید. ما از معاونت می خواهیم درآمدها و هزینه ها را به صورت شفاف عرضه نماید.


منبع:

1398/04/18
14:18:40
5.0 / 5
1420
تگهای خبر: بار , ترافیك , حمل و نقل , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری