سفیر هند در ایران:

هند به تعهداتش در بندر چابهار عمل می كند

هند به تعهداتش در بندر چابهار عمل می كند

به گزارش شیك بار سفیر كشور هندوستان تاكید كرد: با عنایت به رشدی كه در تجارت دو كشور ایران و هندوستان وجود دارد همچنان بنادر هند و چابهار بنادر مهمی هستند و آنچه را كه تعهد كرده ایم حتما انجام می دهیم.به گزارش شیك بار به نقل از شركت كشتیرانی جمهوری اسلامی، گدام دارمندرا سفیر كشور هندوستان امروز در جلسه تشریح پتانسیل ها، فرصت های سرمایه گذاری و حمل و نقل كالاهای ترانزیتی از راه بندر چابهار تصریح كرد: چابهار بیشتر از یك نشانه برای دولت هند در ارتباط با مسائلی كه دنبال می كند اهمیت دارد.
وی اضافه كرد: باید به صورت شفاف راجع به تعهداتی كه در ارتباط با چابهار وجود دارد صحبت شود.
سفیر هندوستان در ایران با اشاره به اینكه ما باید خط اعتباری قرارداد كوتاه مدت و قرارداد بلندمدت را در حالت یك پكیج واحد در نظر بگیریم اظهار داشت: من قبول دارم كه زمان را از دست داده ایم و ۱۸۰ روز از شروع كار گذشته است.
دارمندرا بیان كرد: كشورهایی نظیر تاجیكستان، ازبكستان، قرقیزستان و سایر كشورهای حوزه CIS می توانند در این بندر جایگاه داشته باشند و كالاهای مورد نیاز خویش را به بهترین شیوه حمل و نقل كنند.
وی با اشاره به اینكه كشور هندوستان و افغانستان پیگیری های مكرری در مورد مستثنی نمودن بندر چابهار از تحریم ها كردند اما همچنان مسئله بانك ها چالش ساز است، مطرح كرد: در طول یك سال قبل تجارت ایران و هند ۳۰ درصد رشد داشته است و به رقمی حدود ۱۷ میلیارد دلار در سال رسیده است.
دارمندرا كشور هندوستان را یكی از عرضه كنندگان اصلی كالاهای اساسی به ایران برشمرد و اضافه كرد: یك كانال بانكی مختص در هند ایجاد كردیم كه با اتاق بازرگانی ایران و هند ارتباط دارد تا نوعی مبادله كالا به كالا صورت گیرد.
وی تاكید كرد: با عنایت به رشدی كه در تجارت ما وجود دارد همچنان بنادر هند و چابهار بنادر مهمی هستند و آنچه را كه تعهد كرده ایم حتما انجام می دهیم.
سفیر هندوستان تصریح كرد: باآنكه در ارتباط با اقلامی كه در كشورهای ثالث ایجاد می شود همچنان با مشكل مواجه هستیم اما این مورد سبب توقف انجام تعهداتمان نخواهد شد و تمامی تعهدات ما با اولویت پیگیری می شود.


1398/04/16
23:55:06
5.0 / 5
1635
تگهای خبر: بار , تجارت , حمل و نقل , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری