مدیرعامل شركت بازآفرینی شهری خبر داد

الگوی نوسازی محله سیروس تغییر نمود، اسكان موقت بخشی از ساكنان

الگوی نوسازی محله سیروس تغییر نمود، اسكان موقت بخشی از ساكنان

به گزارش شیك بار مدیرعامل شركت بازآفرینی شهری از اختصاص ۵۲ واحد ساخته شده در محله سیروس بعنوان معاوضه با مالكان یا اسكان موقت ساكنان بافت اطلاع داد.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، سید محمد پژمان در مراسم امضای تفاهمنامه همكاری مشترك بازآفرینی شهری محله های هدف شهر تهران میان وزارت راه و شهرسازی و شهرداری تهران، با اشاره به اینكه رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی بر شتاب روند نوسازی بافت های فرسوده شهر تهران تاكید دارند، اظهار داشت: هم اكنون این روند از سرعت بالا برخوردار نیست و بر مبنای تحقیقات متوجه شدیم كه عمده تكیه و اصرار بر نوسازی بافت های فرسوده صرفاً اعطای تسهیلات ارزان قیمت و تشویقی بوده كه سبب شده تا بیشتر منابع صرف بازسازی تك بنا شود و در كل محله شاهد نوسازی و بازآفرینی محله نباشیم.
وی اضافه كرد: یكی دیگر از اقداماتی كه تجربه شده بود و موفق نبودیم، این بود كه در روند بازسازی، مردم را از منازل خود دور می كردند. نمونه آن خرید تعداد زیادی تك واحد در محله سیروس تهران بود و علیرغم گذشت ۱۰ سال از این پروژه، تنها یك مجموعه ۲۰۰ واحدی راه اندازی شده است.
مدیرعامل شركت بازآفرینی شهری به اظهارات رئیس جمهور در مورد پراكنده سازی و تك بناسازی در بافت های فرسوده تهران، اشاره و اظهار نمود: رئیس جمهور گفته است این اتفاق بیشتر عامل اغتشاش، ناامنی و تغییر در تراكم سازی شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان كرد: یكی از علل سرعت پایین روند نوسازی بافت های فرسوده این بود كه میان شهرداری و وزارت راه و شهرسازی، هماهنگی نیست و در گام دوم مقرر است بعد از ایجاد این هماهنگی، به دنبال نوسازی محله برویم تا تك بنا؛ بدین منظور مقرر است یكی از محدوده های محله سیروس را بعنوان الگو نوسازی نماییم كه اگر الگوی موفقی بود، به سایر محلات تعمیم داده شود.
پژمان اضافه كرد: علاوه بر در اختیار قرار دادن اراضی متعلق به دولت در این منطقه، ۵۲ واحد از ساخت و سازهای قبلی هم كه در نزدیكی پروژه سیروس قرار دارد، بعنوان معاوضه با واحدهای فرسوده یا اسكان موقت، تخصیص داده خواهد شد. امروز هم با توسعه گر این محله برای نوسازی محدوده ۴.۴ هكتاری سیروس قرارداد امضا كردیم.

1398/02/29
15:26:17
5.0 / 5
2067
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری