در گزارش شیك بار عنوان شد؛

وقتی شهر حال و هوای شعبان ندارد، نقش فراموش شده شهروندان

وقتی شهر حال و هوای شعبان ندارد، نقش فراموش شده شهروندان

به گزارش شیك بار رئیس سازمان زیباسازی می گوید تمام سازه های تبلیغاتی شهر پیام های در رابطه با نیمه شعبان نصب شده اما هنوز تهران حال و هوای شعبان را ندارد.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، مقرر است همزمان با نیمه شعبان تهران غرق نور شود و ۱۴ نقطه از شهر در شب ولادت امام عصر نورافشانی شود اما به اعتقاد خیلی از شهروندان تهران این روزها تهران حال و هوای نیمه شعبان ندارد. محل های قدیمی همچنان به صورت خودجوش اهالی شان كوچه ها را تزئین می كنند اما در تمام معابر نشانی از این عید نیست.
برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با تاكید بر اینكه سیاست مدیریت شهری پشتیبانی از رویدادهای فرهنگی، دینی و هنری است، اظهار داشت: در تمامی سازه های فرهنگی شهر تهران به مناسبت نیمه شعبان تبلیغات در رابطه با این عید بزرگ شیعیان اكران شده است.
وی افزود: از روز پنجشنبه در سازه های فرهنگی و تبلیغاتی شهر پیام های در رابطه با ایام ولادت امام عصر (عج) نصب شده و این تغییر در سطح شهر قابل مشاهده می باشد.
وی از نورپردازی محورهای خاص همچون محور ولیعصر و ۱۴ میدان دیگر اطلاع داد و اظهار داشت: در مناطق هم فعالیت های مناسب همچون نورپردازی و نورافشانی انجام شده است.
وی تصریح كرد: برای آنكه شهر حال و هوای نیمه شعبان پیدا كند نیاز به مشاركت مردم هم داریم، شهرداری به سهم خودش فعالیت هایی كه لازم بوده را انجام داده است اما خیلی از جشن ها باید مردمی برگزار گردد همینطور سازمان های دیگر در امور فرهنگی باید مسئولیت های خویش را انجام دهند و همپای شهرداری تهران فعالیت كنند.
حضور مردم در جشن های مذهبی
زهرا نژادبهرام عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران هم با اشاره به اینكه شهر حال و هوای نیمه شعبان را دارد اما در قدیم مردم خود كوچه و خیابان های خویش را به صورت خودجوش برای این جشن ها تزئین می كردند، اظهار داشت: سبك كار عوض شده در كنار تغییر سبك تزئینات كه مانند گذشته نیست حضور نهادهای عمومی و دولتی سبب شده فعالیت هایی كه از گذشته مردم خود انجام می دادند از اختیار آنها بیرون برود در حالیكه باید مردم خود در این مناسبت ها مشاركت كنند.

1398/02/01
16:23:31
5.0 / 5
1947
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری