معاون حمل و نقل سازمان راهداری كشور:

بیشتر از ۶۰۳ هزار زائر با ناوگان حمل و نقل عمومی جابه جا شدند

بیشتر از ۶۰۳ هزار زائر با ناوگان حمل و نقل عمومی جابه جا شدند

شیك بار: شلمچه- معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای كشور اظهار داشت: تا كنون ۶۰۳ زائر حسینی با بیشتر از ۲۱ هزارسرویس حمل و نقل عمومی جابه جایی شده اند.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، داریوش امانی عصر امروز در حاشیه بازدید از مرز شلمچه در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: تداراكات برای رفت و برگشت زائران دیده شده است و تا كنون حدود ۲۱ هزار و ۲۸۲ سرویس به جا به جایی مسافران پرداخته اند كه شمار مسافران جابه جا شده به وسیله ناوگان حمل و نقل جاده ای حدود ۶۰۳ هزار نفر بوده است.
وی سهم ناوگان حمل و نقل عمومی در جابه جایی زائران حسینی را ۴۵ درصد اعلام نمود و بیان كرد: روند بازگشت زائران نیازمند تمهیدات بیشتر است.
معاون حمل و نقل سازمان راهداری كشور در این خصوص توضیح داد: روند رفت زائران طی ۲۰ تا ۲۱ روز انجام می گردد اما بازگشت حجمی زائران ظرف ۴۸ تا ۷۲ ساعت صورت می گیرد كه نیازمند بسیج امكانات است تا بتوان جوابگو جمعیت زائران بازگشته به كشور بود.
وی با اشاره به ترافیك محورهای مواصلاتی منتهی به مرز مهران از زائران خواست برای بازگشت مرز شلمچه و چذابه را انتخاب كنند و اضافه كرد: با وجود كمتر بودن بعد مسافت میان مرز مهران تا نجف و كربلا اما با درنظر گرفتن ترافیك محور مهران و محورهای مواصلاتی مهران تا ایلام و ایلام تا كرمانشاه، انتخاب مرزهای خوزستان برای بازگشت با عنایت به زیرساخت ها و تمهیدات فراهم شده، انتخاب مناسب تری است.
امانی با تاكید بر اینكه آمادگی در مرزها حتی برای پذیرش زائران ورودی بیشتر به نسبت میزان خروجی آن مرزها وجود دارد، اظهار داشت: هم اكنون بیشتر از ظرفیت زائران در دو مرز شلمچه و چذابه وسایل نقیله عمومی وجود دارد و این آمادگی وجود دارد كه به سرعت بتوان تداركات لازم را برای انتقال زائران را فراهم نمود.
وی اضافه كرد: در صورت مشخص شدن این مورد كه نسبت ورود زائران به كشور از خروج بیشتر است این آمادگی وجود دارد تا امكنات لازم را به صورت فوری افزایش داد.
معاون حمل و نقل سازمان راهداری كشور در ادامه بیان كرد: تا كنون میزان اتوبوس های موجود در مرزهای خوزستان متناسب با میزان نیاز بوده است و در مرز شلمچه تعداد اتوبوس های مستقر شده برای جابه جایی زائران بیشتر از تعداد زائران است.
نرخ اتوبوس های برون شهری تغییر نمی كند
امانی از ثابت بودن نرخ حمل و نقل به وسیله ناوگان حمل و نقل جاده ای اطلاع داد و اظهار نمود: نرخ اتوبوس های برون شهری همچون سال قبل است وبه این علت كه خودروها یك مسیر خالی هستند، نرخ مشخصی برای آنان تعیین شده و افزایش نرخی وجود نداشته است.
معاون حمل و نقل سازمان راهداری كشور بر نظارات بر اعمال نرخ های مصوب و برخورد با تخلفات تصریح كرد و اظهار داشت: همكاران در پایانه های مرزی، بنا به گزارش های دریافتی با متخلفان برخورد می كنند.
وی از زائران خواست در صورت مشاهده موردی از تخلف، مبحث را به سازمان حمل و نقل با استفاده از سامانه۱۴۱، اپلیكیشن ۱۴۱ و سامانه پیامكی ۳۰۰۰۱۴۳ اطلاع دهند.
تردد بیشتر از ۲میلیون زائر از مرزهای سه گانه كشور
امانی در ادامه از تردد بیشتر از ۲ میلیون زائر از مرزهای سه گانه كشور اطلاع داد و اظهار نمود: تا كنون ۲ میلیون ۳۶۲ هزار ۶۵۱ نفر در مرزها تردد داشتند كه مرز مهران با حدود یك میلیون ۳۶۷ هزار ۱۸۲ نفر بعنوان پر تراكم ترین مرز بوده است و بعد از آن، شلمچه با نزیك به ۷۰۰ هزار نفر و چذابه ۳۰۵ هزار نفر ورود و خروج در رتبه های بعدی قرار دارند.
وی میزان بازگشت از مرز شلمچه را هم حدود ۲۰۰ هزار نفر اعلام نمود.
ادامه روند خروج اتباع، روانی تردد و ایمنی جاده های كشور برای بازگشت زائران دیگر مواردی بود كه توسط معاون حمل و نقل سازمان راهداری كشور عنوان شد.

1397/08/10
01:20:47
5.0 / 5
2649
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری