در جلسه شورای شهر تهران مطرح شد؛

اطلاع رسانی شهرداری برای نوبت دهی اینترنتی معاینه فنی بیشتر شود

اطلاع رسانی شهرداری برای نوبت دهی اینترنتی معاینه فنی بیشتر شود

شیك بار: رئیس كمیته محیط زیست شورای شهر تهران، اظهار داشت: شهرداری اطلاع رسانی بیشتری در ارتباط با نوبت دهی اینترنتی معاینه فنی انجام دهد.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، سیدآرش حسینی میلانی در نود و ششمین جلسه صحن علنی شورای شهر تهران در تذكری به شهرداری تهران در مورد طرح كاهش آلودگی هوا، اظهار داشت: می خواهم شهرداری تهران گزارش دقیق و جامعی از وضعیت اطلاع رسانی و عملكرد معاینه فنی خودروها به تفكیك خودروهای سواری و سنگین و با تاكید بر خودروهای مربوط به شهرداری تهیه و عملكرد معاینه فنی را به صورت هفتگی به شورا و افكارعمومی اعلام نماید.
وی اضافه كرد: پنج روز از آغاز اجرای طرح كاهش آلودگی هوای شهر (كاهش) گذشته و ما به شكلی وارد نبردی ۱۲۰ روزه برای مقابله با آلودگی هوای شهر تهران شده ایم.
میلانی افزود: در این مدت، میزان ذرات آلاینده كمتر از ۲.۵میكرون نسبت به شش ماهه نخست سال دو و نیم برابر می گردد و شهرداری تهران تلاش دارد با همكاری پلیس راهنمایی و رانندگی با استفاده از توسعه معاینه فنی خودروها و كمك گرفتن از گزارش های مردمی، ریسك افزایش آلایندگی را كم كند.
سخنگوی كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورا، با اشاره به اینكه به علت صف های طولانی مراكز معاینه فنی، مهلتی دو هفته ای داده شده است تا همه شهروندان بتوانند معاینه فنی را دریافت كنند، تصریح كرد: لازم است شهرداری تهران اطلاع رسانی بیشتری را در ارتباط با نوبت دهی اینترنتی به رجوع كنندگان انجام دهد چراكه با نوبت دهی اینترنتی امكان ساماندهی زمان رجوع كنندگان و كاهش طول صف فراهم می گردد.
حسینی میلانی اضافه كرد: از ابتدای آبان تابحال ۲۷ هزار خودرو با رجوع حضوری و ۱۳۹۲ مورد به صورت اینترنتی توانسته اند مجوزهای لازم را بعد از معاینه فنی بگیرند بنابراین اگر نوبت دهی اینترنتی بیشتر شود، این امكان به وجود می آید تا اواسط آبان ماه پوشش كامل برای معاینه فنی تمامی خودروها فراهم گردد.
وی در ادامه، متن تذكر خویش را قرائت و خاطرنشان كرد: اجرای به موقع و سراسری فاز دوم طرح كاهش گام بسیار مهمی در بهبود شرایط زیستی شهروندان تهرانی است و از این رو، لزوم دارد كلیه ذینفعان اعم از شهروندان و سازمان های مسئول مشاركت فعالی در این طرح ایفا كنند.
عضو شورای شهر افزود: با عنایت به تعیین مهلت دوهفته ای عدم اجرای جریمه معاینه فنی، از شهروندان محترم درخواست می كنم با استفاده از امكان ثبت نام اینترنتی در فرصت باقی مانده مبادرت به دریافت معاینه فنی كنند تا با صرفه جویی در زمان و كاهش طول صف و تا پیش از آغاز وارونگی هوا، كلیه خودروهای باقی مانده موفق به دریافت معاینه فنی شوند.
حسینی میلانی با اشاره به بند ۳ ماده ۷۱ قانون شوراها تصریح كرد: از شهرداری تهران می خواهم گزارش دقیق و جامعی از وضعیت اطلاع رسانی و عملكرد معاینه فنی خودروها به تفكیك خودروهای سواری و سنگین و با تاكید بر خودروهای مربوط به شهرداری تهیه و عملكرد معاینه فنی را به صورت هفتگی به شورا و افكار عمومی اعلام نماید.

1397/08/06
14:37:25
5.0 / 5
2030
تگهای خبر: خدمات , سازمان , سلامت , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری