گزارش شیك بار به نقل از مهر؛

كاهش سود وام مسكن یكم از محل اقساط بازگشتی مسكن مهر

كاهش سود وام مسكن یكم از محل اقساط بازگشتی مسكن مهر

شیك بار: در حالیكه مدیر شهر جدید پردیس از درخواست این شركت برای دریافت وام هزار میلیاردی از محل اقساط بازگشتی مسكن مهر خبر می دهد، مدیران بانك عامل می گویند عملا اقساطی باقی نمانده است.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، سعید غفوری مدیرعامل شهر جدید پردیس ابتدای هفته گذشته در نشست خبری خود اعلام نمود برای تكمیل مسكن مهر این شهر حدود ۵ هزار میلیارد تومان نیاز داریم كه برای تأمین این حجم از منابع، روش های مختلفی را برگزیده ایم كه همچون آنها، درخواست دریافت تسهیلات هزار میلیارد تومانی از محل اقساط بازگشتی مسكن مهر از بانك عامل بخش مسكن می باشد.
رحیمی اناركی: اقساطی از مسكن مهر باقی نمانده تا برای آن تصمیم گیری شود
این اظهار نظر مدیرعامل شهر جدید پردیس در حالی عنوان شد قبل از این ابوالقاسم رحیمی اناركی مدیرعامل بانك عامل بخش مسكن در واكنش به درخواست كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در بهمن ماه سال قبل برای تحقیق و تفحص از این بانك در مورد نحوه مصارف اقساط بازگشتی مسكن مهر اعلام نمود: قرار بوده از سال ۹۲ بازپرداخت بدهی این بانك دولتی و تخصصی به بانك مركزی بابت ۵۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری طرح مسكن مهر آغاز شود كه با مجوز هیئت دولت، استمهال ۱۰ ساله به این خط اعتباری داده شد و منابع مسكن مهر تا سال ۱۴۰۲ با مصوبه هیئت دولت در اختیار بانك عامل بخش مسكن قرار دارد.
وی افزود: اقساط وصولی سه سال نخست این ۱۰ سال، برای افزایش سقف تسهیلات مسكن مهر از ۲۵ به ۳۰ میلیون تومان و ۷ سال دوم اقساط بازگشتی در اختیار صندوق پس انداز مسكن یكم قرار می گیرد.
به گفته رحیمی اناركی همه این برنامه ریزی ها دارای مجوزهای قانونی از دولت، بانك مركزی و شورای پول و اعتبار است و عملا تا سال ۱۴۰۵ دیگر اقساطی باقی نمی ماند كه درباره آن تصمیم گیری شود.
عضو هیئت مدیره بانك: كاهش سود وام مسكن یكم با اقساط مسكن مهر
محمدعلی دهقان دهنوی عضو هیئت مدیره بانك عامل بخش مسكن در گفت وگو با خبرنگار مهر درباره موافقت این بانك با درخواست شهر جدید پردیس برای اعطای تسهیلات هزار میلیارد تومانی ار محل اقساط بازگشتی مسكن مهر برای تكمیل پروژه های مسكن مهر این شهر اظهار نمود: بر مبنای توافقی كه در گذشته میان بانك عامل بخش مسكن، بانك مركزی و وزارت راه و شهرسازی انجام شده، بازگشت اقساط مسكن مهر صرف پرداخت تسهیلات صندوق پس انداز مسكن یكم می گردد.
وی افزود: علت اینكه توانستیم ارقام سود تسهیلات مسكن یكم را به نرخ های ۶ و ۸ درصد كاهش دهیم، به علت تخصیص اقساط بازگشتی مسكن مهر به تجهیز منابع این صندوق است و هم اكنون این اختصاص انجام شده است.
به گفته عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی، با عنایت به استقبالی كه از تسهیلات مسكن یكم شده، امكان پذیر نیست تا تسهیلات درخواستی هزار میلیارد تومانی تكمیل مسكن مهر پردیس را تأمین نماییم. چون منابعی باقی نمانده تا تسهیلات دیگری با آن پرداخت گردد.
دهقان دهنوی تاكید كرد: ازاین رو امكان استفاده از اقساط بازگشتی مسكن مهر در مصارف دیگر وجود ندارد ولی اگر موفق شویم تا از منابع دیگر یا خط اعتباری جدید بتوانیم مشكل مسكن مهر پردیس را حل نماییم، حتما از این كار استقبال خواهیم كرد.
وی در پاسخ به پرسشی درباره شفاف سازی نحوه هزینه كرد اقساط بازگشتی مسكن مهر از جانب بانك عامل بخش مسكن خاطرنشان كرد: بانك همواره صورت های مالی خویش را در مورد اقساط بازگشتی مسكن مهر در سایت خود قرار داده و مفصلا تسهیلاتی كه پرداخت شده را به اطلاع مشتریان و مردم رسانده است.
این مقام مسئول در شبكه بانكی خاطرنشان كرد: باید به بانك و تسهیلات بانكی بعنوان ظرف و مظروف نگاه كرد كه مرتبا منابع مختلفی به آن وارد شده و تسهیلات گوناگون از آن خارج می گردد. ما در بانك عامل بخش مسكن منابع سپرده ای جذب می نماییم اقساط وصولی مسكن مهر یا سایر تسهیلات را دریافت می نماییم و همه آنها را به مصارف بخش مسكن شامل تسهیلات «صندوق یكم»، «از محل اوراق تسهیلات مسكن» و «بدون سپرده» اختصاص می یابد كه نوع هزینه كرد و بازگشت همه آنها كاملا مشخص است. صورت های مالی این «درآمد ـ هزینه» مرتبا هم به مردم و هم دستگاه های نظارتی عرضه می گردد.

1397/05/28
23:43:48
5.0 / 5
2585
تگهای خبر: بار , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری