معاون راه آهن:

مشكل مالیات ارزش افزوده شركتهای ریلی، معاون حقوقی روحانی ورود كند

مشكل مالیات ارزش افزوده شركتهای ریلی، معاون حقوقی روحانی ورود كند

شیك بار: معاون برنامه ریزی راه آهن اظهار داشت: علی رغم وجود مصوبه قانونی ضرورت محاسبه مالیات بر ارزش افزوده با نرخ صفر درصد برای شركت های حمل و نقل ریلی، این نوع مالیات همچنان از آنها دریافت می گردد.به گزارش شیك بار به نقل از وزارت راه و شهرسازی، نورالله بیرانوند با اشاره اجرایی نشدن بند «ب» ماده ۵۲ قانون برنامه ششم توسعه در خصوص محاسبه مالیات بر ارزش افزوده با نرخ صفر برای حمل ونقل ریلی تصریح كرد: بر طبق این بند مالیات بر ارزش افزوده خدمات حمل ونقل ریلی علاوه بر معافیت های مذكور در بند (۱۲) ماده (۱۲) قانون مالیات بر ارزش افزوده با نرخ صفر محاسبه می گردد.
وی اضافه كرد: این بند از جانب قانون گذار با هدف تولید مزیت رقابتی در حمل ونقل ریلی نسبت به سایر شقوق حمل ونقل و افزایش مطلوبیت این گونه حمل ونقلی تدوین شده است.
این مقام مسئول در شركت راه آهن بیان داشت: با معافیت پرداخت مالیات بر ارزش افزوده از جانب شركت های حمل ونقل ریلی هزینه تمام شده كاسته می شود.
معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل ونقل شركت راه آهن خاطرنشان كرد: اجرایی نشدن این بند و دستورالعمل های اجرایی آن سبب پدید آمدن مشكلاتی در صورت های مالی شركت های حمل ونقل ریلی و منجر به متضرر شدن آن ها می گردد.
بیرانوند با عنایت به گذشت نزدیك به دو سال از ابلاغ قانون برنامه ششم توسعه به دستگاه های اجرایی از سازمان امور مالیاتی درخواست نمود نسبت اجرایی شدن بند «ب» ماده ۵۲ همكاری های لازم را داشته باشد.
وی تصریح كرد: به منظور اجرایی شدن بند «ب» ماده ۵۲ قانون برنامه ششم توسعه، شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران نامه ای به سازمان امور مالیاتی ارسال كرده و بخش خصوصی هم با استفاده از انجمن صنفی شركت های حمل ونقل ریلی این مورد را پیگیری كرده است.
معاون شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران ورود معاونت حقوقی ریاست جمهوری به منظور رفع موانع پیش روی اجرای این بند را مؤثر دانست.
گفتنی است، شركت ها و فعالان حمل ونقل ریلی با استفاده از انجمن صنفی شركت های حمل ونقل ریلی با ارسال نامه ای به رئیس مجلس شورای اسلامی و معاون اول رئیس جمهور جهت اجرای كامل بند «ب» ماده ۵۲ قانون برنامه ششم در مورد محاسبه مالیات بر ارزش افزوده خدمات حمل ونقل ریلی با نرخ صفر خواسته خویش را اعلام نموده اند.

1397/05/10
15:15:43
5.0 / 5
2144
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری