میرلوحی در نطق پیش از دستور شورا؛

باید امكان رانت را از بین ببریم

باید امكان رانت را از بین ببریم

شیك بار: رئیس كمیته اقتصادی شورای شهر تهران، اظهار داشت: باید تعریف فساد جامعیت و شمولیت بیشتری پیدا كند تا بتوانیم در تمام سطوح با آن مبارزه نماییم و آن را به همه حوزه ها تعمیم دهیم.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، سید محمود میرلوحی در هفتاد و نهمین جلسه شورا در نطق قبل از دستور خود كه با محوریت مبارزه با فساد بود اظهار داشت: امروز ساختمان شیشه ای یك انتخاب نیست بلكه یك لزوم است چون كه به خاطر آسیبی كه از قبل وارد شده، انسجام و امنیت ملی به چالش كشیده است.
وی افزود: امروز كسانی كه به رژیم قبل وابستگی داشتند، دارند برای نظام ما قلم فرسایی می كنند و كسانی كه در كنار صدام با مشت آهنین ما مواجه گشتند دارند مردم ما را بدبین می كنند. بنابراین باید اعتماد عمومی احیا شود.
میر لوحی اضافه كرد: هر روز خبر جدید روح جامعه را می خراشد. در این عرصه اراده ای كه از اعضا و شهردار برای ارتقاء سلامت و مبارزه با فساد شكل گرفته، قابل تقدیر است.
رئیس كمیته اقتصادی شورا در ادامه تصریح كرد: باید تعریف جامعی از فساد و رشوه به منابع عمومی تعمیم پیدا كند و موقعیت اداری را در بر گیرد و تلاش هدفمندی برای درك حصول مشترك در این زمینه تولید شود تا پیكار حملات از برخورد قاطع با فساد در هر سطح و شمولیت تعمیم یابد.
وی تصریح كرد: باید با بسیج مردمی و اقدام مشترك عملی با جناح دیگر فساد مبارزه نماییم. ما در این عرصه تنها نیستیم، ما اگر از مدیریت قبلی انتقاد می نماییم انتقاد به جناح رقیب نیست، هر دو جناح اصلاح طلب و اصولگرا باید در برابر فساد مبارزه نماییم و مردم را با خودمان هم آوا نماییم. متاسفانه با اخباری كه در زمینه فساد منتشر می گردد از فساد دارد قبح زدایی می گردد كه این خوب نیست.
میر لوحی عنوان داشت: جامعه مدنی را حتما باید به صحنه بیاوریم اتاق ها و نظام مهندسی و نظام پزشكی و همه حوزه های رسانه ای و اجرایی باید به صحنه بیایند، باید این مسئله را آنقدر باز نماییم تا مسئله تعارض منافع روشن شود. همه پنهان كاری ها را باید علنی نماییم و در معرض دید همگان قرار دهیم.
رئیس كمیته اقتصادی شورای شهر تهران همینطور خاطرنشان كرد: انتخاب سیاست های مناسب و كاهنده رانت یكی از ضروریات است و باید امكان رانت را از بین ببریم.
میرلوحی اظهار داشت: در پست ها باید نظام انتصابات آنقدر روشن باشد كه توانمندی و كارآمدی و سابقه اصلاح طلبی باید روشن باشد و در ساختمان شیشه ای قرار گیرد.

1397/05/07
14:38:12
5.0 / 5
2085
تگهای خبر: بار , زمین , ساختمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری