رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ:

طرح ترافیك جدید همچنان نواقصی دارد

طرح ترافیك جدید همچنان نواقصی دارد

شیك بار: رئیس پلیس راهور استان تهران به تمام پرسش های خبرنگاران درمورد طرح جدید ترافیك و محدودیت های ترافیك نمایشگاه كتاب پاسخ داد.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهور استان تهران در نشست رسانه ای با مبحث جزئیات طرح ترافیك سال ۹۷ و تمهیدات ترافیكی نمایشگاه كتاب اظهار داشت: در ابتدا لازم است درباره دو هفته تذكرات ارشادی درباره ورود به طرح ترافیك توضیح داد. اینگونه نیست كه ما دو هفته كسی را جریمه نكنیم.
وی توضیح داد: ما دفعه اول بعد از ورود به محدوده، این مورد را به راننده خودرو اطلاع می دهیم كه وارد طرح شده اما بعد از بار اول تمام ورودها شامل جریمه می گردد.
مهماندار با اشاره به اینكه برخی عنوان می كنند موتورسیكلت های برقی نیازی به گواهینامه ندارند، اضافه كرد: همه موتورسیكلت ها با هر شكل و ترتیبی نیاز به گواهینامه دارند و فقط دوچرخه از این امر مستثنی است.
رئیس پلیس راهور استان تهران در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره وضعیت طرح ترافیك روزهای پنج شنبه تصریح كرد: علت اینكه طرح ترافیك در روز پنج شنبه برداشته شده، آمار و اطلاعات خود شهرداری است در خصوص اینكه در این روز تردد چندانی در سطح شهر بخصوص تا پیش از ظهر وجود ندارد ما هم با این استدلال پذیرفتیم كه این طرح به صورت آزمایشی انجام نشود.
وی در پاسخ به سوال دوم خبرنگار مهر مبنی براینكه گفته شد افراد ساكن در محدوده طرح ترافیك تا ساعت ۸: ۳۰ بامداد امكان خروج از طرح را دارند اظهار داشت: این امر صحیح است. اما كسانی كه پلاكشان با روز هفته موافق نباشد حتماً باید پیش از آغاز زوج و فرد از محدوده خارج شوند و الا جریمه می شوند.
سردار مهماندار درباره طرح جدید ترافیك خاطرنشان كرد: این طرح بطور قطع اشكال دارد و ما زمان كمی برای اجرا داشتیم. اما چون مصوبه بود اجرا كردیم و امیدواریم به مرور این نقصها رفع گردد.
رئیس پلیس راهور استان تهران تصریح كرد: البته تاكید می كنم حتماً در مورد نقصها كه از سوی شهرداری و پلیس وجود دارد بخشایش به كار می رود و شهروندان جریمه نمی شوند.
خودروهای تولید ۹۲ به پائین نیاز به معاینه فنی دارند
سردار مهماندار در ادامه با اشاره به معاینه فنی خودروها اظهار داشت: خودروهایی كه فاقد معاینه فنی باشند، روزانه جریمه می شوند و مبلغ هر بار جریمه آن، ۵۰ هزار تومان است.
وی اضافه كرد: خودروهای سال ۹۲ به پائین نیاز به معاینه فنی دارند. این مورد در مورد خودروهای خارجی هم اعمال می گردد و خودروهای تولید ۲۰۱۴ به پائین باید معاینه فنی بگیرند.
رئیس پلیس راهور استان تهران درباره موتورسیكلت ها خاطرنشان كرد: موتورسیكلت مبحث پیچیده اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است. موتورسیكلت از حالت تفریحی خارج شده و كاركرد آن بیشتر اقتصادی می باشد.
سردار مهماندار افزود: متأسفانه در دوره ای بی حساب، موتور تولید شده است و عده ای سودهای كلان بردند. اكنون مشكل به خاكریز آخر رسیده است كه همان نیروی انتظامی است.
در تهران بیش از سه میلیون موتور تردد می كند
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در ادامه اظهار داشت: متأسفانه در تهران بیش از سه میلیون موتورسیكلت شماره گذاری شده كه متأسفانه بیش از ظرفیت این شهر است.
وی اضافه كرد: از سوی دیگر چون موتورسیكلت با اقتصاد مردم سر و كار دارد ورود به این حوزه دشوارتر می گردد.
سردار مهماندار با اشاره به طرحی در مورد موتورسیكلت ها و عرضه به شورای ترافیك خاطرنشان كرد: ما با هدف ساماندهی موتورسواران، بحث های مربوط به طرح ترافیك موتور و مسائل پیرامونی آن، طرحی را آماده كردیم كه مقرر است به شورای ترافیك عرضه دهیم. هم اكنون برنامه ای برای طرح ترافیك موتورسواران موتورسیكلت ها نداریم اما این مورد در برنامه های عادی ما قرار دارد.
با برگزاری نمایشگاه كتاب در مصلی مخالف بودیم
رئیس پلیس راهور استان تهران با اشاره به نمایشگاه كتاب و برگزاری آن در مصلی تصریح كرد: سال قبل كه مبحث برگزاری نمایشگاه كتاب در مصلی عنوان شد، ما به شدت با این مورد مخالفت كردیم و كتباً اعلام كردیم به دلیل رجوع عده كثیر به نمایشگاه، دچار ترافیك و مشكلات آن می شویم.
وی اضافه كرد: مصلی تهران در شاهراه عبوری شمال به جنوب و شرق به غرب تهران قرار دارد. بنابراین برگزاری نمایشگاه علاوه بر ترافیك، سبب مشكلات مختلف برای مردم می گردد.
سردار مهماندار خاطرنشان كرد: ضمن اینكه ما نگران آلودگی و توقف مداوم خودروها جدا از بحث ترافیك هستیم. این مورد هم شهروندانی كه از مسیر عبور می كنند و هم اهالی را ناراضی می كند اما در نهایت با اصرار مسئولان امر، نمایشگاه كتاب به مصلی انتقال یافت.
امسال هیچ پاركینگی برای خودروها در مصلی پیش بینی نشده است
وی با اشاره به اینكه تلاش پلیس این است كه با حضور حداكثری، مشكلات و معضلات را به حداقل برساند، اظهار داشت: امسال هیچ پاركینگی برای خودروها در مصلی پیش بینی نشده است. این مورد نظر شهرداری بود و مطمئنا تصمیم درستی است. این امر تمرینی است تا مردم كمتر از خودروهای خود استفاده كنند و وسایل نقلیه عمومی را جایگزین وسایل نقلیه شخصی كنند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تصریح كرد: تجربیات سالهای گذشته نشان داد كه پاركینگ ها سریعا پر و مسیرهای ورودی را قفل می كند. بنابراین همكاران ما در شهرداری تاكید كردند حوزه مترو و حمل و نقل عمومی را به صورت ویژه فعال می كنند و در فاصله حركت مترو كاسته می شود.
وی اضافه كرد: همینطور از مردم و شهروندان خواهش می نماییم از پارك خودرو در كوچه های اطراف خودداری كنند.
وی با اشاره به افرادی كه از شهرستان ها به نمایشگاه می آیند، تصریح كرد: ما در پارك سوارها، پاركینگ های ویژه ای را در نظر گرفته ایم كه این افراد می توانند به راحتی خودرو را در آنجا پارك كرده و خویش را به مترو برسانند.
سردار مهماندار خاطرنشان كرد: همینطور تاكید كردیم شركت های پیك در مصلی مستقر شوند تا افرادی كه كتاب می خرند توسط این پیك ها جابجا شوند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان تهران تصریح كرد: البته این امر شامل اتوبوس های كاروانی كه از استان های دیگر وارد تهران می شود، نمی گردد و آنها می توانند از پاركینگ مصلی استفاده كنند.
تأكید بر حوزه آموزش و تولید معاونت اجتماعی و فرهنگ ترافیك
سردار مهماندار در انتها نشست رسانه ای خود اظهار داشت: ما در سال جدید طبق نظر رئیس محترم پلیس پایتخت، نكات آموزشی و اطلاع رسانی را برای تقویت مباحث مربوط به پلیس و ترافیك به صورت ویژه مدنظر قرار می دهیم.
وی اضافه كرد: به همین منظور، معاونت اجتماعی و فرهنگ ترافیك بوجود آمده كه مسئولیت آن با سرهنگ جبار زاده است.

1397/02/10
15:02:17
5.0 / 5
2115
تگهای خبر: بار , ترافیك , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری