معاون وزیر راه؛

جابجایی كانتینرهای تجاری دنیا در اقیانوس هند

جابجایی كانتینرهای تجاری دنیا در اقیانوس هند

به گزارش شیك بار مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: اقیانوس هند از مناطق راهبردی در قرن ۲۱ به حساب می آید و بعنوان مركز اقتصاد جهانی، نقش حائز اهمیتی در تسهیل تجارت جهانی دارد.به گزارش شیك بار به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در ششمین اجلاس فرماندهان نیروی دریایی كشورهای حاشیه اقیانوس هند با اشاره به اینكه این اقیانوس به لحاظ اقتصادی به یك منطقه پویا تبدیل گشته است، به نقش گسترده این منطقه در انتقال انژری اشاره نمود و اضافه كرد: هم اكنون شاهد رقابت جهانی برای حضور كشورها در این منطقه هستیم.
اقیانوس هند؛ مركز اقتصاد جهانی می شود
وی با اشاره به گزارش آنكتاد در خصوص افزایش تجارت «دریاپایه» و رشد اقتصادی در آسیا، اظهار داشت: نیمی از كانتینرها در این منطقه است. بیشتر كشورهای كرانه اقیانوس هند دارای ظرفیت های در حال توسعه هستند كه می توانند به همكاری های منطقه ای كمك كنند و این ظرفیت ها را به كار گیرند.
راستاد درباره چشم انداز تجارت دریایی در اقیانوس هند درمورد خصوصیت های این منطقه، اظهار نمود: اقیانوس هند از مناطق راهبردی در قرن ۲۱ به حساب می آید و بعنوان مركز اقتصاد جهانی، نقش حائز اهمیتی در تسهیل تجارت جهانی دارد.
رشد ۶ درصدی جابه جایی كالا در ایران
وی با تاكید بر مشاركت جدی و راهبردی ایران در منطقه اقیانوس هند، اضافه كرد: در بازه زمانی ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ بیش از ۱۵۴میلیون تن كالای غیر نفتی از بنادر ایران جابه جا شد كه نشان دهنده رشد ۶ درصدی است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینكه نقش ایران در تجارت منطقه رو به افزایش است، اظهار داشت: اقیانوس هند كانون و قلب تجارت جهانی قلمداد می گردد و كوتاه ترین مسیرهای دریایی در این منطقه قرار دارد؛ چراكه اقیانوس آتلانتیك را به اقیانوس هند وصل می كند. از این رو توسعه دریایی و ترافیك دریایی در بنادر منطقه اقیانوس هند رو به رشد است.
وی تصریح كرد: منطقه اقیانوس هند به یك منطقه اصلی برای تجارت جهانی تبدیل گشته و در مقایسه با سایر اقیانوس ها شاهد افزایش تجارت در این منطقه هستیم.
 

1397/02/04
15:28:02
5.0 / 5
2196
تگهای خبر: سازمان , وزیر راه , تجارت , مسیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری