اختصاصی مهر؛

جزئیات لایحه كرایه خطوط اتوبوسرانی تهران در سال ۹۷

جزئیات لایحه كرایه خطوط اتوبوسرانی تهران در سال ۹۷

شیك بار: لایحه تعیین نرخ كرایه خطوط اتوبوسرانی و مینی بوسرانی شهر تهران در سال ۹۷ امروز در كمیسیون عمران بررسی می گردد.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، لایحه تعیین نرخ خطوط اتوبوسرانی و مینی بوسرانی شهر تهران در سال ۹۷ كه در ۲۰ فروردین امسال به دبیرخانه شورای شهر تهران تحویل داده شده و در جلسه روز یكشنبه شورا با بررسی یك فوریتی آن موافقت شد، امروز در جلسه كمیسیون عمران بررسی می گردد.

بر اساس پیشنهاد شهرداری كه هنوز مورد بررسی قرار نگرفته، نرخ كرایه جابه جایی مسافر با استفاده از اتوبوس های بخش عمومی در سال ۹۷ تا ۱۰ كیلومتر ۵۰۰ تومان، بیش از ۱۰ تا ۱۵ كیلومتر ۶۵۰ تومان و خطوط بیش از ۱۵ تا ۲۰ كیلومتر ۸۰۰ تومان و بیش از ۲۰ كیلومتر ۱۰۰۰ تومان پیشنهاد شده است كه به صورت میانگین در بخش اتوبوس های عمومی، شهرداری ۱۰ درصد افزایش نرخ را پیشنهاد كرده است.

همچنین پیشنهاد شهرداری برای افزایش نرخ بلیت در بخش خصوصی، افزایش ۱۵ درصدی است. بر مبنای پیشنهاد شهرداری نرخ كرایه اتوبوس ها در سال ۹۷ تا ۲.۵ كیلومتر ۶۰۰ تومان، بیش از ۲.۵ تا ۵ كیلومتر ۷۰۰ تومان، بیش از ۵ تا ۷.۵ كیلومتر ۸۰۰ تومان، بیش از ۷.۵ تا ۱۰ كیلومتر ۸۵۰ تومان، بیش از ۱۰ تا ۱۲.۵ كیلومتر ۱۰۰۰ تومان، از ۱۲.۵ تا ۱۵ كیلومتر ۱۰۵۰ تومان، از ۱۵ تا ۱۷.۵ كیلومتر ۱۱۰۰ تومان، بیش از ۱۷.۵ تا ۲۰ كیلومتر ۱۲۰۰ تومان و بیش از ۲۰ كیلومتر ۱۲۵۰ تومان پیشنهاد شده است.


بر اساس لایحه پیشنهادی، برای نرخ بلیت های اتوبوس در شب كه از ساعت ۲۲ تا ۵ صبح است، معادل ۵۰ درصد به نرخ های تعیین شده افزوده می گردد.

همچنین بر مبنای این لایحه به شركت واحد مجوز داده شده تا تخفیف هایی جهت استفاده كنندگان از كارت بلیت در نظر بگیرند. امسال هم تاكید شده اگر دستگاه كارتخوان اتوبوسی خراب باشد، تا تعمیر دستگاه، عرضه سرویس باید به صورت مجانی صورت گیرد.
همچنین در تبصره ۳ این لایحه به واگذاری خطوط به بخش خصوصی تاكید گردیده است.
همچنین در تبصره ۸ یادآوری شده است شركت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه موظف است هر گونه خدمات جابه جایی و ایاب و ذهاب شهروندان در برنامه ها، مناسبت های مختلف از قبیل مناسبت های ملی، مذهبی، اعیاد، برنامه ها و مسابقات ورزشی را حسب درخواست اشخاص حقیقی و حقوقی از قبیل دستگاه ها، سازمان ها و ارگان ها در قبال انعقاد قرارداد یا توافقنامه و دریافت بهای خدمات مربوطه به صورت نقدی بر حسب تعداد ساعات و نوع وسیله مورد به كارگیری به انجام رساند.

1397/01/28
15:20:43
5.0 / 5
2144
تگهای خبر: خدمات , شركت , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری