جزیره نگین بندر بوشهر، پایلوت سرمایه گذاری بندری ایران و قطر

جزیره نگین بندر بوشهر، پایلوت سرمایه گذاری بندری ایران و قطر

شیك بار: دبیركل انجمن كشتیرانی با اشاره به ضرورت توسعه جزیره نگین بوشهر برای همكاری با قطر اظهار داشت: سرمایه گذاری خارجی در حوزه دریایی و بندری ایران به توسعه اقتصادی كشور كمك می نماید.به گزارش شیك بار به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، مسعود پل مه درباره حضور هیات قطری در بنادر ایران و بررسی پتانسیل بنادر جنوبی كشور، اظهار داشت: برنامه مشخص قطر در حوزه حمل و نقل دریایی گسترش ترانزیت و بهبود صادرات مواد غذایی ایران و كشور تركیه از فضای دریایی ایران است. این رویكرد مستلزم حضور موثر بخش های خصوصی دو كشور برای كاهش هزینه ها است.
وی تصریح كرد: نكته مهم در استفاده بهینه از فرصت بوجود آمده با قطر، اتصال و جوینت شدن بخش خصوصی فعال و توانمند دو كشور برای اجرا و عملیاتی كردن تصمیم های كلان است.
دبیركل انجمن كشتیرانی و خدمات وابسته با اشاره به تسهیل تجارت بین دو كشور بعنوان یكی از اهداف هیات قطری در بازدید از بنادر جنوب ایران تصریح كرد: بخش خصوصی بازوی اجرایی دولت می باشد، بنابراین ایران و قطر هم باید شرایطی فراهم نمایند تا این بخش فعال شود.
باید به سمت تجهیزات جدید برویم
وی با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری قطری ها در بنادر ایران اضافه كرد: رویكرد ما در سرمایه گذاری بنادر باید به سمت استفاده از تجهیزات جدید و سیستم های هوشمند بندری باشد و رفع نقاط ضعف مانند، كمبود فضا نباید در اولویت قرار گیرد.
پل مه همینطور با اشاره به اهداف سرمایه گذاری قطر در بنادر و پسكرانه های بندری ایران، تصریح كرد: باید این اتفاق را به فال نیك گرفت؛ چراكه مهم ترین مبحث در حوزه سرمایه گذاری مدیریت نوین علمی، عملیاتی و توانمندی مالی است كه به نظر می رسد كشور قطر در این زمینه از مزیت های لازم برخوردار باشد.
می توان اسكله ای را برای توسعه تجارت با قطر در نظر گرفت
رئیس فدراسیون حمل و نقل و لجستیك ایران با بیان این كه بندر بوشهر بعنوان پسكرانه و پشتیبان ظرفیت های دریایی قطر می تواند قلمداد شود، پیشنهاد كرد: برای آنكه بتوان از فرصت ایجادشده مرتبط با قطر بهره بیشتری برد، می توان مدیریت كالاهای ارسالی و دریافتی از قطر را در یك اسكله و محوطه مشخص انجام داد.
پیشنهاد می نماییم قطری ها در جزیره نگین سرمایه گذاری كنند
وی با تاكید بر اینكه سرمایه گذاری در جزیره نگین بندر بوشهر می تواند برای دو كشور ایران و قطر فرصت های بسیار خوبی را فراهم آورد، اضافه كرد: با استفاده از سرمایه گذاری طرف قطری باید به سمت تبدیل بندر بوشهر به یك بندر كاملا هوشمند رفت به گونه ای كه تمام عملیات از ورود كشتی تا لحظه خروج كالا بر مبنای روش های نوین لجستیكی مدیریت شود، هرچند توسعه اسكله ها و لایروبی كانال را نباید فراموش كرد تا كشتی های با تناژ و درافت بالا در بندر پهلوگیری كنند.

1397/01/24
15:06:48
5.0 / 5
2166
تگهای خبر: حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری