زاكانی مطرح كرد:

احتمال واگذاری پروژه مترو ورامین به شهرداری تهران

احتمال واگذاری پروژه مترو ورامین به شهرداری تهران

به گزارش شیک بار، شهردار پایتخت با تکیه بر این که با آغاز به کار ایستگاه مترو پرند پرونده طولانی ترین خط مترو کشور بسته شد، اظهار داشت: در صورت تایید هیات دولت پروژه مترو ورامین هم به شهرداری تهران واگذار می شود.به گزارش شیک بار به نقل از مهر؛ علیرضا زاکانی در حاشیه افتتاح ایستگاه مترو پرند در جمع خبرنگاران با تکیه بر این که پرونده طولانی ترین خط مترو کشور یک ساله بسته و به ایستگاه پایانی رسید؛ اضافه کرد: این که چرا عملیات اجرایی مترو شهر پرند یک ساله به اتمام رسید، به علت تاکید رئیس جمهور در خصوص تکمیل این خط مترو بود.
شهردار تهران با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی، شهرداری تهران و قرارگاه خاتم بعنوان سه ضلع اجرایی مترو پرند انتخاب شدند، افزود: به رغم این که برخی مدعی بودند به سر انجام رسیدن این پروژه زمان بر است، اما این ۳ مجموعه با همکاری متقابل توانستند به مدت یک سال عملیات اجرایی و راه اندازی مترو شهر پرند را به نتیجه برسانند.
وی با تکیه بر این که عملیات ساخت مترو پرند از سال ۸۴ توسط دولت وقت آغاز شد؛ بیان نمود: در سال ۹۱ هم عملیات ساخت مترو پرند به شهرداری تهران واگذار و قسمتهایی از این پروژه هم انجام شد، اما بخش عمده این پروژه در یک سال گذشته در چارچوب یک کار جهادی در جهت خدمت به مردم به سر انجام رسید.
زاکانی با اشاره به اینکه خط یک مترو تهران بعنوان طولانی ترین خط مترو کشور شناخته می شود، خاطرنشان کرد: هم اکنون خط یک مترو از ایستگاه تجریش شروع شده و پس از طی ۸۱ کیلومتر به شهر پرند بعنوان ایستگاه پایانی می رسد.
وی با اشاره به اینکه با آغاز به کار مترو پرند؛ این شهر هم به سیستم حمل و نقل عمومی شهر تهران متصل می شود؛ تصریح کرد: با آغاز به کار این ایستگاه مردم شهر پرند به تقاطع های حمل و نقلی مترو دسترسی دارند.
شهردار تهران در پاسخ به این سؤال که مقرر است تکمیل خطوط مترو کدام یک از شهر های اقماری اطراف تهران به شهرداری سپرده شود، اظهار داشت: آن چه که پس از تکمیل مترو پرند در یک سال قبل مطرح بود؛ تکمیل و راه اندازی مترو شهر ورامین و پیشوا است. هم اکنون وزارت راه و شهرسازی بعنوان متولی پروژه درحال انجام کار است، اما استاندار تهران به تکمیل این پروژه توسط شهرداری تهران تاکید دارد.
وی تصریح کرد: در صورت تصویب این مسئله توسط هیأت دولت، عملیات ساخت و راه اندازی مترو ورامین هم به شهرداری تهران واگذار می شود.


منبع:

1402/09/10
00:05:27
5.0 / 5
222
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری