امضای تفاهمنامه مقابله با پولشویی در بنیاد مسکن

امضای تفاهمنامه مقابله با پولشویی در بنیاد مسکن

به گزارش شیک بار، بنیاد مسکن و مرکز اطلاعات مالی کشور در جهت اجرای قوانین مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم، تفاهمنامه امضا کردند که در این مراسم، صالحی رئیس بنیاد مسکن اظهار داشت: گردش مالی سنگین بنیاد مسکن با عنایت به تنوع اجرای پروژه های عمرانی و مأموریت های آن در طرح های مسکونی و بازسازی مناطق صدمه دیده نیازمند نظارت عالیه از جانب دستگاههای مسؤول است.


به گزارش شیک بار به نقل از ایسنا، غلامرضا صالحی - رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی - در حاشیه امضای تفاهم نامه اجرای قوانین مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم اظهار داشت: باتوجه به تنوع اجرای پروژه های عمرانی و همین طور گستردگی ماموریت بنیاد مسکن در سطح شهرها و روستا دارد تمامی کارهای این نهاد انقلابی در دو بخش اعتبارات استانی، ملّی و داخلی به انجام می رسد.
وی ادامه داد: در عرصه طرح های روستایی دولت تمام وظایف عمرانی خودرا به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان نماینده خود محول کرده و بالطبع اعتبارات عمرانی روستاها به بنیاد مسکن واگذار می شود. همین طور برمبنای قانون تمامی وظایف دولت در عرصه بازسازی مناطق لطمه دیده از بلایای طبیعی به بنیاد مسکن واگذار شده است.
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اشاره کرد: در عرصه مسکن شهری هم بنیاد مسکن ماموریت هایی مثل مسکن مهر، اقدام ملی و طرح نهضت ملی را که از جانب دولت به این نهاد انقلابی محول شده به عهده دارد. بغیر از آن به عنوان متولی ساخت مسکن، پروژه هایی را در سطح کشور درحال اجرا دارد که مجموع این وظایف قانونی حجم چشمگیری از گردش مالی را برای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به وجود آورده است.
صالحی افزود: طبیعتاً چنین گردش سنگین مالی نیازمند یک نظارت عالیه از طرف دستگاه های مسئول است. بنا بر این تفاهم نامه اخیر با هدف هم افزایی و بهبود عملکرد سیستم و کارایی بیشتر مالی میان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مرکز اطلاعات مالی کشور منعقد شده است.
صالحی اظهار داشت: بر طبق این تفاهم نامه آموزش های لازم برای شفافیت های مالی از طرف مرکز اطلاعات مالی کشور به کارکنان بنیاد مسکن داده خواهد شد.
هادی خانی - معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس مرکز اطلاعات مالی مبارزه با پولشویی - نیز در جریان امضای این تفاهم نامه اظهار داشت: تمامی مفاسدی که در نقاط مختلف دنیا و همچون کشورما شکل می گیرد، محصول درآمدهای نامشروع و اصطلاحاً پول های کثیفی است که در روابط مالی مبهم ایجاد می شود. این پول ها در نهایت مسیر پولشویی را طی می کند و وارد چرخه اقتصادی کشور می شود.
وی مبارزه با پولشویی را یکی از مؤثرترین و کارآمدترین شیوه های مبارزه با فساد در مجامع مختلف معرفی نمود و اظهار داشت: باید مانع شویم که یک فرد مفسد پول های ناشی از عمل مجرمانه خودش را در روابط اقتصادی استفاده نماید و به تبع آن نتواند از این پول های کثیف استفاده نماید.
رییس مرکز اطلاعات مالی مبارزه با پولشویی اضافه کرد: باید بپذیریم که مبارزه با فساد در کشور تا به امروز متمرکز بر مبارزه با فاسد بوده تا فساد این رویه باید تغییر کند.
خانی ضمن تاکید بر برخورد با فعل در پولشویی اظهار داشت: نوع نگاه مبارزه با پولشویی برخورد با فعل است. باید به سمتی برویم تا مانع شویم که اشخاص فاسد بتوانند از پول های کثیفشان بهره گیرند و به مرور زمان انگیزه فساد از بین برود. بطور قطع مجموعه بنیاد مسکن و گردش مالی بالایی که در مجموعه پروژه ها وجود دارد می تواند در رصد جریانات مالی در تقویت جریان مبارزه با پولشویی مؤثر باشد.1402/08/27
23:48:15
5.0 / 5
114
تگهای خبر: بار , بنیاد , دستگاه , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان شیك بار
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری