خوزستان رتبه دوم مبادلات تجاری کشور را کسب کرد

خوزستان رتبه دوم مبادلات تجاری کشور را کسب کرد

به گزارش شیک بار، خوزستان ناظر گمرکات خوزستان اظهار داشت: رتبه دوم مبادلات تجاری کشور به گمرکات خوزستان اختصاص یافت.بهروز قره بیگی در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به جایگاه خوزستان در مبادلات تجاری کشور اظهار نمود: با عنایت به عملکرد ۷ ماهه در بحث واردات و صادرات، گمرکات خوزستان در رتبه دوم مبادلات تجاری کشور قرار گرفت.

وی اضافه کرد: گمرکات استان خوزستان با ترخیص ۱۹ میلیون و ۷۶۵ هزار تن کالا به ارزش ۸ میلیارد و ۲۹۷ میلیون دلار در میان ۳۱ استان کشور حائز رتبه دوم مبادلات تجاری کشور شد.

ناظر گمرکات خوزستان اظهار داشت: در این بازه زمانی ۱۹.۶۸ درصد از وزن و ۱۲.۸۹ درصد از ارزش کل مبادلات بازرگانی کشور توسط گمرکات خوزستان انجام شد.

قره بیگی اظهار داشت: گمرکات استان خوزستان در این زمان با واردات بیشتر از ۸ میلیون و ۸۶ هزار تن کالا در رتبه نخست کشور در بحث واردات قرار گرفت. همینطور در صادرات، با انجام تشریفات ۱۱ میلیون و ۶۷۸ هزار تن کالا به ارزش بیشتر از ۳ میلیارد و ۲۳۶ میلیون دلار در جایگاه سوم بین استانهای کشور قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: میزان درآمد گمرکات استان خوزستان طی ۷ ماهه سال جاری، ۱۰۳ هزار و ۱۲۰ میلیاردریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۴ درصد رشد داشته است.

منبع:

1402/08/25
14:21:40
5.0 / 5
250
تگهای خبر: صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری