آزاد شدن صید میگوی سفید در صیدگاه های خوزستان از اول آبان

آزاد شدن صید میگوی سفید در صیدگاه های خوزستان از اول آبان

به گزارش شیک بار، خوزستان سرپرست معاونت صید شیلات خوزستان اظهار داشت: بر طبق مصوبه کمیته مدیریت صید و نتایج حاصل از گشت های تحقیقاتی، صید میگوی سفید در صیدگاه های استان از اول آبان ماه تا اطلاع ثانوی آزاد اعلام می شود.فلامرز مزارعی امروز ( ۲۹ مهرماه) با اشاره به رعایت برخی الزامات درباب صدور مجوز صید میگو اظهار داشت: مجوز صید در صیدگاه بوسیف و لیفه، خورموسی برای لنج ها و قایق ها و در خورهای واسطه و درویش فقط برای قایق ها صادر می شود.

به گزارش شیک بار به نقل از ایسنا، وی با اشاره به اینکه مدت زمان مجوز صید در هر سفر دریایی برای کلیه لنج ها (اعم از ماهی و میگو) ۱۰ روز و قایق ۷ روز خواهد بود، عنوان کرد: شناورهای صیادی ملزم به دارا بودن براین تانک، سایبان، گواهی سمپاشی و گواهی بهداشت فردی تمام خدمه شناور هستند.

مزارعی با اشاره به اینکه مسئولان کنترل کیفی ناظر بر حسن اجرای مقررات هستند، افزود: خودرو های حمل و نقل آّبزیان باید مجهز به اطاقک عایق دار استاندارد باشند. تخلیه، حمل و نقل صید تابع مقررات تحویل گیری و حمل و نقل آبزیان بوده و همین طور مالکین خودرو های حمل و نقل آبزیان ملزم به دارا بودن کارت تحویل گیری و تجهیز خودرو به اطاقک عایق دار استاندارد هستند.

سرپرست معاونت صید شیلات خوزستان بیان کرد: شناورها صید میگوی خودرا بصورت روزانه در بنادر صیادی تخلیه می کنند و آمارگیران باید نسبت به تهیه و ارسال آمار دقیق در فرم های مربوطه بصورت تمام شماری به معاونت صید استان اقدام نمایند.

وی تصریح کرد: صدور مجوز صید ماهی در صیدگاه های لیفه- بوسیف، خورموسی و خوریات واسطه و درویش در طول فصل میگو ممنوع اعلام می شود و از تمدید مجوزهایی که محصول خودرا در بنادر صیادی تخلیه نمی کنند خودداری می شود.

منبع:

1402/07/29
19:55:05
5.0 / 5
252
تگهای خبر: حمل و نقل , سفر , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری