قطار روسیه - عربستان به بندرعباس رسید

قطار روسیه - عربستان به بندرعباس رسید

شیک بار: قطار کانتینری که از منطقه فرماچیوفو روسیه (منطقه چلیابینسک) به مقصد عربستان وارد سرخس شده بود، بعد از طی مسیر 1610 کیلومتری در شبکه ریلی ایران، به بندرعباس رسید.


به گزارش شیک بار به نقل از ایسنا، سیدمیعاد صالحی - مدیرعامل شرکت راه آهن - مدتی پیش درباره ی تاثیر دیپلماسی بر حوزه حمل و نقل و پررنگ شدن ترانزیت از ایران گفته بود از زمانی که در راه آهن حضور پیدا کردیم، بنا داشتیم گفتمان ترانزیت را پررنگ نماییم و با کشورهای همسایه بیشترین دیپلماسی را در عرصه حمل و نقل ریلی داشته باشیم؛ بنا بر این ما کریدور شمال به جنوب را به وجود آورده و الان ۴۷۰۰ کیلومتر مسیر تمام ریلی را از روسیه به هند داریم که می توانیم بار را ترانزیت نماییم و درآمد داشته باشیم و از مهر ۱۴۰۱ این کار عملیاتی شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی نیز بتازگی نیز درباب کریدور شمال - جنوب اعلام نموده که در نشست با قائم مقام راه آهن روسیه قرار شد برای جهش ترانزیت از ایران، پنج نوع کالای راهبردی و پرحجم آنها هدف گذاری شود تا هم برنامه ریزی برای ترانزیت بلندمدت کالا صورت گیرد و هم زمان تشریفات گمرکی، مجوز وزارتخانه های مختلف در ایران، تخلیه و بارگیری بندر و اختصاص کشتی کم شود.
قطار روسیه - عربستان به بندرعباس رسید
در این جهت شرکت راه آهن اعلام نمود: امروز اعلام نمود یک رام قطار کانتینری شامل ۳۱ واگن که از منطقه فرماچیوفو روسیه (منطقه چلیابینسک) به مقصد عربستان وارد سرخس شده بود، بعد از طی مسیر ۱۶۱۰ کیلومتری در شبکه ریلی ایران طی سه روز و نیم از سرخس به بندرعباس رسید.
بیشتر بخوانید
قطار باری از روسیه به مقصد عربستان، وارد ایران شد
محموله این قطار در ادامه توسط کشتی از بندرعباس به عربستان ارسال خواهد شد. فورواردری این محموله توسط شرکت فورواردری راه آهن حمل و نقل انجام شده است. قبل از این در روز هشتم شهریورماه برای اولین بار یک رام قطار باری ترانزیت محموله روسی به عربستان به بندر شهید رجایی بندرعباس وارد شده بود.
انتخاب مسیر بندرعباس برای ترانزیت کالا از روسیه به عربستان سعودی، سبب افزایش درآمد گمرکی کشور و استان، فعال تر شدن محوطه های تخلیه و بارگیری، رونق حمل و نقل ریلی و افزایش سهم راه آهن در ترانزیت کالا و کاهش خطرات ناشی از حمل و نقل جاده ای می شود.
به گزارش راه آهن، علاوه بر اهمیت و منافع اقتصادی، ادامه برنامه ای این مسیر ترانزیتی نشان دهنده جهت گیری درست اقتصادی و اقتدار در سیاست خارجی دولت سیزدهم است و پیام امنیت همه جانبه و پیوند منافع مشترک کشورهای مختلف از خزر تا خلیج فارس را تبیین می کند.
منبع:

1402/07/10
15:41:33
5.0 / 5
314
تگهای خبر: بار , جاده , حمل و نقل , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری