معاون دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد خبر داد

بهبود سیستم حمل و نقل عمومی منطقه ویژه ارگ جدید بم از راه واردات خودرو

بهبود سیستم حمل و نقل عمومی منطقه ویژه ارگ جدید بم از راه واردات خودرو

به گزارش شیک بار، کرمان معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد اظهار داشت: با عنایت به احتیاج به بهبود سیستم حمل و نقل عمومی منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم، مقرر شد طبق مصوبه اخیری که دولت در رابطه با واردات کشنده ها و خودرو های عمومی داشته و در قالب قوانین مناطق آزاد، ارگ جدید، سیستم حمل و نقل خویش را بهبود ببخشد.


احمد جمالی شامگاه ششم مهرماه در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به سفر خود به شهرستان بم و بررسی مشکلات فعالان اقتصادی منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید اضافه کرد: از نزدیک مسائل و مشکلات این منطقه رصد شد که در همین خصوص از سه شرکت خودروسازی بازدید و با مسؤلان ذی ربط جهت حل مشکلات گفتگو کردیم.
وی، عمده مشکلات را در مبحث کمیسیون ارزش افزوده دانست و اضافه کرد: با هماهنگی های صورت گرفته، مقرر شد مسائل در کمیسیون جهت پیگیری مطرح شوند.
معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد در ادامه اظهار داشت: تأمین ارز واردات خودرو در اشکال مختلف عموما از راه انتقال ارز خود یا دیگران یا ارز حاصل از صادرات است که سفارش کردم با عنایت به منابعی که دارند، بتوانند خودرو های حمل و نقل عمومی را وارد کنند.
جمالی ضمن اشاره به این که هدف کلی ما رشد و توسعه منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم است، اضافه کرد: هر منطقه ای متناسب با اِلمان های همان منطقه رشد می کند و ما باید به دنبال صنایعی باشیم که متناسب با خود منطقه رشد کرده باشد و هم سبب رشد منطقه شود.
وی بیان نمود: حالا در راه توسعه قرار داریم و باید همه کمک نماییم این نهال به یک درخت تنومند تبدیل گردد.
جمالی خاطرنشان کرد: منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم در زمان تحریم ها و در بحث تنظیم بازار خودرو، بسیار کمک کرد و توانستیم مشکلاتی که با آن مواجه بودیم را برطرف نماییم.
معاون دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد ضمن اشاره به این که استان کرمان بیشترین مناطق ویژه را در خود جای داده، اظهار داشت: بیشترین فعالیتهای کلیدی مجموعه دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد در استان کرمان است.
وی افزود: دولت سه مصوبه برای ورود خودرو در نظر دارد؛ بخصوص خودرو های برقی که از لحاظ قانون مناطق ویژه و آزاد این اجازه را دارد که بتوانند در قالب قوانین خود نسبت به ورود خودرو ها اقدام نمایند.
جمالی اظهار داشت: درصورتیکه خودرویی وارد شود باید برای تردد در سطح منطقه و سازمان هم اقدامات لازم صورت گیرد و قابلیت تردد بین شهر های مختلف را داشته باشد.1402/07/07
12:25:19
5.0 / 5
298
تگهای خبر: بار , حمل و نقل , سازمان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری