آمادگی سرمایه گذاری ۲۰ میلیاردی در طرح های دانش بنیان لجستیک و حمل و نقل

آمادگی سرمایه گذاری ۲۰ میلیاردی در طرح های دانش بنیان لجستیک و حمل و نقل

به گزارش شیک بار، مدیرعامل شرکت توسعه دانش بنیان سینا اظهار داشت: رویداد پل سرمایه گذاری با عنوان «لجستیک و حمل و نقل هوشمند» با طرح هایی از شرکت های دانش بنیان برگزار می گردد و این شرکت آمادگی سرمایه گذاری 20 میلیارد تومانی در طرح های برتر دارد.


به گزارش شیک بار به نقل از ایسنا، یاسر خانی در نشست خبری به مناسبت شروع دومین رویداد از سلسله رویدادهای پل سرمایه گذاری تحت عنوان «پل دوم: لجستیک و حمل و نقل هوشمند»، اظهار داشت: شرکت سینا از سال ۱۳۹۶ کار خودرا آغاز نموده و در مقاطع مختلف کارهای متنوعی انجام داده است. سینا، بازوی سرمایه گذاری خطرپذیر بنیاد مستضعفان است و ۹ شرکت زیرمجموعه دارد.
وی افزود: سرمایه گذاری خطرپذیر یا VC در کشور زیاد است، اما ما زیرمجموعه بنیاد مستضعفان هستیم و باید در خدمت شرکت های بنیاد باشیم. بدین جهت در دوره ی جدید مدیریت، سند استراتژیک سینا را برمبنای اسناد بالادستی بنیاد مستضعفان تدوین کردیم؛ دو موضوع به عنوان راهبردهای اساسی برای فعالیت هایمان در نظر گرفتیم. یکی فعالیت در زنجیره ارزش بنیاد مستضعفان که در خدمت هلدینگ های مختلف انرژی، حمل و نقل و معدن باشیم؛ راهبرد دوم محرومیت زدایی است که بنیاد مستضعفان دراین زمینه بنیاد علوی را دارد. ممکنست تعدادی از زمینه ها منجر به محرومیت زدایی شود و دیگری در خدمت پیشرفت مناطق محروم باشد.
مدیرعامل شرکت توسعه دانش بنیان سینا اشاره کرد: به جهت اینکه بصورت متمرکز به موضوعات مختلق بپردازیم، پس از بررسی به این نتیجه رسیدیم که در هر فصل بصورت متمرکز به یک موضوع رسیدگی شود از نظر اجرائی و عملیاتی برنامه داشته باشیم. بدین جهت پلتفرمی تحت عنوان «پل سرمایه گذاری» طراحی کردیم که اجرائی شد.
خانی با اعلان اینکه نخستین پل در حوزه خوراک دام طراحی و پیاده سازی شد، اظهار داشت: ۳۱ اردیبهشت اختتامیه بود و ۴۵ طرح و استارت آپ شرکت داشتند و ۱۸ میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام دادیم. خوراک دام یکی از موضوعات کلیدی ما در کشور است و نهاده های دام و طیور دومین کالای وارداتی است و حجم زیادی از نظر ارزی و حجمی دارد؛ از جهت دیگر در مناطق محروم برخی مردم به دامداری مشغولند و برای تامین خوراک گرفتار مشکل هستند بنا بر این در نخستین رویدادمان به این مساله پرداختیم.
وی افزود: باتوجه به تجربه اول پل سرمایه گذاری، در پل دوم به موضوع حمل و نقل لجستیک وارد شدیم؛ کشور ما در شاهراه ارتباطی قرار دارد؛ کریدور شمال-جنوب می تواند منافع زیادی از نظر اقتصادی و ژئوپلتیک داشته باشد. بنا بر این به جهت اینکه بتوانیم از این ظرفیت پشتیبانی عملی داشته باشیم، رویداد دوم را حمل و نقل قرار دادیم. در این رویداد در خدمت سازمان هایی همچون وزارت راه، هلدینگ حمل و نقل سینا، اتاق تجاری، انجمن حمل و نقل ریلی، انجمن حمل و نقل کشور، معاونت علم و تکنولوژِی، صندوق نوآوری و شکوفایی هستیم.
مدیرعامل شرکت توسعه دانش بنیان سینا افزود: تا الان بیش از ۸۰ طرح به دبیرخانه رویداد ارسال شده که درحال بررسی آنها هستیم تا طرح برتر را انتخاب نماییم. سه طرح برتر در مسابقه ما در طول رویداد پل سرمایه گذاری حضور پیدا می کنند و ما تا سقف ۲۰ میلیارد تومان آمادگی سرمایه گذاری داریم. همین طور نمایشگاهی از شرکت های فعال در حوزه حمل و نقل حضور دارند و پیش بینی می نماییم در جمع رویداد شرکت های دانش بنیان با سرمایه گذاران هم اتفاق خوبی بیفتد.
ادامه دارد...منبع:

1402/06/28
16:08:55
5.0 / 5
307
تگهای خبر: بنیاد , تجربه , حمل و نقل , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری