وزیر راه و شهرسازی عنوان كرد

ناوگان هوایی در 6 ماهه نخست 1402 توسعه می یابد

ناوگان هوایی در 6 ماهه نخست 1402 توسعه می یابد

شیک بار: به گزارش شیک بار، وزیر راه و شهرسازی بر توسعه ناوگان هوایی تصریح کرد و اظهار داشت: ناوگان هوایی فرسودگی زیادی داشت که در همین مدت کوتاه تعداد قابل توجهی به ناوگان هوایی اضافه گردید و در شش ماهه ابتدای سال جدید ناوگان هوایی نوسازی می شود.


به گزارش شیک بار به نقل از ایسنا، مهرداد بذرپاش با حضور در یک برنامه رادیویی به تشریح بخشی از مهم ترین اهداف وزارت خانه در سال ۱۴۰۲پرداخت و اظهار داشت: این وزارت خانه تأمین مسکن خانوارهایی دارای سه فرزند و بیشتر را بر عهده دارد و در سال ۱۴۰۲ روند اجرای پروژه های مسکن شتاب بیشتری خواهد گرفت و در سال ۱۴۰۱ هم روند تأمین زمین پیگیری و ۲۸ هزار هکتار برای ساخت مسکن حمایتی تأمین شد.
برنامه احیای شبکه ترانزیتی راه ابریشم
عضو کابینه دولت سیزدهم توضیح داد: یکی از اولویت های وزارت راه و شهرسازی در ۱۴۰۱ و تداوم آن در سال جدید تکمیل کریدورهای ریلی و جاده ای جنوب به شمال و شرق به غرب کشور است. چونکه موقعیت جغرافیایی ایران موقعیت مناسبی است و این امکان وجود دارد تا شبکه ترانزیتی راه ابریشم را که در گذشته وجود داشته احیا نماییم.
ظرفیت ترانزیتی موجود در کشور ثروت ملی تولید می کند
بذرپاش خاطرنشان کرد: ظرفیت ترانزیتی موجود در کشور می تواند برای کشور ثروت ملی تولید نماید. ازاین رو تکمیل ظرفیت کریدورهای ریلی در جهت رسیدن به همین هدف است.
وی از دیگر اقدامات در دستور کار وزارت راه و شهرسازی را تکمیل کریدورهای جاده ای نوار ساحلی جنوب عنوان نمود و اظهار داشت: این کریدور از مرز شلمچه شروع می شود و به چابهار در دریای عمان و خلیج فارس می رسد.
بهره مندی از حمل و نقل ترکیبی با تکمیل کریدور ساحلی جنوب
وزیر راه و شهرسازی بر لزوم تکمیل صنعت حمل و نقل ترکیبی کشور برای بهره مندی از اقتصاد دریامحور تصریح کرد و اضافه کرد: زمانی که کالاها به بنادر کشور می رسد باید با ریل یا جاده به نقاط مختلف کشور حمل شود. ازاین رو در برنامه است تا پایان دولت سیزدهم کریدور ساحلی به پایان برسد. ۵۰۰ کیلومتر این کریدور باقیمانده بود که ۵۰ کیلومتر آن در هفته های اخیر راه اندازی شد و ۵۰ کیلومتر دیگر در ایام آینده در استان سیستان و بلوچستان افتتاح می گردد.
بذرپاش اظهار داشت: تکمیل ظرفیت بندرگاهی هم در برنامه است. خط آهنی که در شهر رشت به بندر کاسپین در حال انجام می باشد در ماه های ابتدای سال ۱۴۰۲ به اتمام می رسد. این افتتاح سبب خواهد شد که عملا کریدوری که از شمال از راه ریل به شهر رشت می آید و با کریدور جاده ای تا بندرعباس می رود ظرفیت مناسبی را در حوزه ترانزیت و حمل کالا به کشور بیفزاید.
حمل و نقل ترکیبی در دستور کار وزارت راه و شهرسازی است
وی ادامه داد: در کنار توسعه حمل و نقل ریلی، توسعه حمل و نقل جاده ای و توسعه زیرساخت های بندری در دستور کار وزارت راه و شهرسازی است که در سال ۱۴۰۲ به سرعت این پروژه ها به اتمام می رسد.
وزیر راه و شهرسازی یکی از خطوط اصلی ریلی را شبکه ریلی شرق کشور از چابهار تا سرخس برشمرد و اظهار داشت: این خط ریلی ظرفیت خوبی را برای تولید و اقتصاد کشور دارد که تکمیل این خط هم در برنامه های وزارت راه و شهرسازی است.
ناوگان هوایی در ۶ ماهه نخست سال جدید توسعه می یابد
بذرپاش در ادامه بر توسعه ناوگان هوایی تصریح کرد و اظهار داشت: ناوگان هوایی فرسودگی زیادی داشت که در همین مدت کوتاه تعداد قابل توجهی به ناوگان هوایی اضافه گردید و در شش ماهه ابتدای سال جدید ناوگان هوایی نوسازی می شود.
وی خاطرنشان کرد: تکمیل و توسعه فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) بعنوان هاب اصلی منطقه ای در دستور کار است و این فرودگاه مهم طی دو تا سه سال آینده به یک ظرفیت فرودگاهی بین المللی معتبر تبدیل خواهد شد.
منبع:

1402/01/01
15:42:50
5.0 / 5
213
تگهای خبر: تولید , جاده , حمل و نقل , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری