مدیركل بندر و دریانوردی خرمشهر:

ایجاد خط کشتیرانی خرمشهر به ابوفلوس عراق بررسی گردید

ایجاد خط کشتیرانی خرمشهر به ابوفلوس عراق بررسی گردید

به گزارش شیک بار مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر از انجام مذاکرات جهت راه اندازی خط کشتیرانی بندر خرمشهر به بندر ابوفلوس عراق و جلب موافقت های اولیه اطلاع داد.نورالله اسعدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: در سفری به کشور عراق در چارچوب هیئتی برای انجام مذاکرات با طرف عراقی برای ارتباط بندر خرمشهر و بنادر عراق برای ایجاد یک خط کشتیرانی بین خرمشهر و بندر ابوفلوس عراق هم مذاکراتی انجام شد.
وی اضافه کرد: طرف عراقی برای ایجاد این خط کشتیرانی متقاعد شده و به منظور تأمین زیرساخت مناسب همچون سالن مسافری، طرف عراقی یک ساختمانِ از قبل آماده را برای همین منظور در نظر گرفت.
مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر به فاصله ۹ مایل دریایی بندر خرمشهر تا بندر ابوفلوس عراق اشاره نمود و اظهار داشت: با راه اندازی خط کشتیرانی بین این دو بندر امکان بهره برداری از آن در طول سال فراهم می شود.
وی در ادامه پیش رو بودن ایام اربعین حسینی را هم خاطرنشان کرد و بیان نمود: در روزهای اربعین حسینی خیل عظیمی از زائرین و مشتاقان برای زیارت عتبات عالیات از سراسر کشور و همینطور خارج از کشور در خرمشهر حضور پیدا می کنند که با راه اندازی این خط کشتیرانی، میتوان برای جابه جایی زائرین به صورت دریایی هم خدمت رسانی کرد.

1401/05/03
21:45:52
5.0 / 5
84
تگهای خبر: سفر , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری