اولین قطار کانتینری قزاقستان از ایستگاه تهران عازم اروپا شد

اولین قطار کانتینری قزاقستان از ایستگاه تهران عازم اروپا شد

اولین قطار کانتینری قزاقستان به مقصد ترکیه و اروپا با ورود به کریدور شبکه سراسری ریلی ایران، امروز از ایستگاه راه آهن تهران عازم ترکیه شد.به گزارش شیک بار به نقل از طریق آهن جمهوری اسلامی ایران، اولین قطار کانتینری آزمایشی اعزامی قزاقستان به مقصد ترکیه و اروپا با ورود به کریدور شبکه سراسری ریلی ایران، طی مراسم رسمی امروز ۲۹ خرداد از ایستگاه راه آهن تهران عازم ترکیه شد.
اعزام این قطار بر مبنای مذاکرات و هماهنگی های قبلی انجام شده بین سید میعاد صالحی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با مدیرعامل راه آهن کشور قزاقستان و باهدف فعال کردن کریدور ترانزیتی KTI (قزاقستان - ترکمنستان - ایران) و در ادامه حمل به مقصد ترکیه و اروپا در قالب نشست رؤسای جمهور دو کشور ایران و قزاقستان صورت پذیرفته است.
این قطار کانتینری روز سه شنبه ۲۴ خرداد از مبداء اکتائو قزاقستان بارگیری و به مقصد در نظر گرفته شده، طبق برنامه تنظیمی اعزام شده است.
در راستای تفاهمات به عمل آمده قبلی، موافقت نامه ای بین رؤسای جمهوری دو کشور روز یکشنبه ۲۹ خرداد، با حضور آقای قاسم ژورمارت توکایف، رئیس جمهور قزاقستان در تهران، به امضا رسید.
گفتنی است؛ طول این مسیر ریلی ۶ هزار و ۳۳۶ کیلومتر است که از این میزان، حدود ۳ هزار و ۱۸۵ کیلومتر در قلمرو قزاقستان، ۷۰۰ کیلومتر در قلمرو ترکمنستان، یک هزار و ۵۱۷ کیلومتر در قلمرو ایران و ۹۳۴ کیلومتر آن در قلمرو ترکیه قرار دارد.
لازم به ذکر است، در مراسم امضا تفاهمنامه بین رؤسای جمهور ایران و قزاقستان، وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل و معاونین شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، معاون نخست وزیر و رئیس راه آهن قزاقستان کشور قزاقستان هم حضور داشتند.


منبع:

1401/03/30
07:57:07
5.0 / 5
165
تگهای خبر: بار , شركت , مسیر , وزیر راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری