مدیركل راه و شهرسازی تهران:

نقل و انتقال واحدهای مسکن ملی ممنوع گردید

نقل و انتقال واحدهای مسکن ملی ممنوع گردید

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران خاطرنشان کرد: دریافت کنندگان مسکن ملی به هیچ و جه حق نقل وانتقال واحدها را ندارند.خلیل محبت خواه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: افزایش نرخ اجاره مسکن فرایند ای است که در دست صاحبخانه هاست و نه دولت نقش دارد و نه فرد دیگری می تواند در این عرصه ورود کند که به نظر می آید تدوین قانون در این مورد نیاز ضروریست.
محبت خواه اظهار داشت: ورود رئیس جمهور به مبحث مسکن، برگزاری جلسات شورایعالی مسکن به ریاست وی و صدور دستور اکید رئیس جمهور به استانداران و مدیران ذی ربط سبب شد فعالیت ها در حوزه ساخت مسکن مضاعف شود.
کشور به کارگاه عظیم ساختمان سازی تبدیل می شود
وی اضافه کرد: ابلاغ قانون جهش تولید مسکن از جانب رئیس جمهور یکی از اقداماتی بود که انتظارات راه و شهرسازی را برآورده کرد و اگر بتوانیم تعهداتی که در مورد ساخت مسکن داریم به انجام برسانیم، کشور به کارگاه عظیم ساختمان سازی تبدیل می شود.
زمین ۱.۵ میلیون واحد مسکونی در کشور فراهم شد
محبت خواه اضافه کرد: در این طرح برای کل کشور ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی در نظر گرفته شده است که خوشبختانه زمین ساخت حدود ۱. ۵ میلیون واحد مسکونی برای سال اول آماده شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران خاطرنشان کرد: حالا واحدهایی که ایجاد می شود بر مبنای نیازسنجی برای متقاضیان نیازمند واقعی است که دارای فرم ج سبز بوده و تا کنون خانه نداشته و از تسهیلات استفاده نکرده اند.
نقل و انتقال واحدهای مسکن ملی ممنوع است
وی افزود: بعد از ابلاغ قانون جهش تولید مسکن ۵ تا ۶ بخشنامه خیلی خوب پیرو آن ابلاغ گردیده است که بر مبنای آنها دریافت کنندگان مسکن ملی به هیچ وجه حق نقل وانتقال واحدها را ندارند.
محبت خواه بیان نمود: برای اجرایی شدن قانون جهش تولید مسکن و همینطور ساخت مسکن مورد نیاز، ورود بخش خصوصی و سازندگان جزو اولویت های ما قرار دارد تا تحت نظارت ادارات راه و شهرسازی شهرها این امر صورت پذیرد.
حل مشکل مسکن با توجه همزمان به عرضه و تقاضا
وی ابراز امیدواری کرد: اگر اجرایی شدن قانون جهش تولید مسکن با همین رویه ادامه پیدا کند اتفاقات خوبی رخ می دهد و در آینده قطار تولید مسکن بر روی ریل خود حرکت و سرعت می گیرد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با تکیه بر این که هم اکنون مشکل مسکن، به هم خوردن عرضه و تقاضاست بیان داشت: در مورد مسکن اگر رویه تعادل و «رو به رشد» داشته باشیم و عرضه و تقاضا بررسی شود مشکل حوزه مسکن برطرف خواهد شد.

1400/09/18
12:09:17
5.0 / 5
395
تگهای خبر: تولید , زمین , ساختمان , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری