وزیر كشور مطرح كرد؛

شوراها چهارمین قوه کشور هستند

شوراها چهارمین قوه کشور هستند

به گزارش شیک بار، وزیر کشور با اعلان اینکه از نظر کارکردی ما 4 قوه در کشور داریم، اظهار داشت: دلیل این مساله این است که شوراها رکن مهمی از تولید قدرت و نقش آفرینی در پیشرفت کشور هستند.به گزارش شیک بار به نقل از مهر، احمد وحیدی، در نشست هم اندیشی با اعضای شورای عالی استانها ضمن تبریک دهه مبارک فجر، اظهار داشت: خدا را شاکریم که در نظامی زندگی می نماییم که یک نظام پویا و الهی است و به سعادت انسان ها می اندیشد.
وی با اعلان اینکه شوراها یک جریان نو در حکمرانی هستند، گفت: شوراها نماد مردم سالاری و مظهر روشن مشارکت مردم در اداره امور خود هستند که با همیاری آنها، خیلی از مسائل کشور قابل حل است چونکه شوراها ارتباط وسیعی با مردم دارند و زمینه ارتباط دائمی نظام با مردم را فراهم می کنند.
وحیدی با تکیه بر این نکته که شوراها باید در جایگاه واقعی خود باشند، اشاره کرد: این مهم، مورد تاکید و خواست دولت می باشد چونکه شوراها بار مهمی از پیشرفت و توسعه کشور را به دوش می کشند و توانایی تولید و تقویت سرمایه اجتماعی را دارا هستند.
وزیر کشور افزود: از طرف دیگر شوراها شنونده و پیگیری کننده بسیار خوبی برای حل مشکلات هموطنانمان هستند و ما نیز در مجموعه وزارت کشور، این آمادگی را داریم که در راستای تقویت و حمایت شوراها گام برداریم و در راه رسیدن شوراها به جایگاه واقعی خود، تلاش نماییم.
وی وظایف شورای عالی استانها را باارزش و مهم دانست و اشاره کرد: وظایف و نظرات بالاترین نهاد شورایی کشور، منعکس کننده همه مسائل کشور است و می تواند بهترین مشاور هم در شناخت مسائل و هم در تصمیم گیری صحیح باشد.
وحیدی با اعلان اینکه از نظر کارکردی ما ۴ قوه در کشور داریم، اظهار داشت: دلیل این مساله این است که شوراها رکن مهمی از تولید قدرت و نقش آفرینی در پیشرفت کشور هستند و دولت از نقطه نظرات نظام شورایی کشور در سطح خرد و کلان استقبال می کند.
مقام عالی وزارت کشور با تکیه بر این مساله که دهه فجر، دهه امیدآفرینی است، افزود: یکی از کارکردهای شوراها، امیدآفرینی است و با عملکردها است که امید در دل مردم ایجاد می شود. هر چه شهر آبادتر باشد، مردم بیشتر در جریان امور باشند، امور شهری شفاف تر باشد، مردم احساس مشارکت در امور و همبستگی بیشتری داشته باشند، اعتماد مردم بیشتر جلب می شود و امید در دل آنها افزایش می یابد.
وحیدی گفت: توضیح آنچه اتفاق می افتد برای مردم مهمست و شوراها نیز نظرات مردم را در اداره بهتر امور با روش های مختلف داشته باشند چونکه موجب افزایش اعتماد عمومی خواهد شد و از طرف دیگر شفافیت نیز در بهبود احساس اعتماد عمومی مهم و کلیدی است.
وی در مورد اراضی قولنامه ای نیز اضافه کرد: باید دراین زمینه با دیوان عدالت اداری صحبت شود تا زمین هایی که مشاع نباشد و احراز مالکیت شوند، مشکل پروانه ساختمانی نداشته باشند.
وزیر کشور با اعلان اینکه در مورد سازه های ناایمن باید چاره جویی نماییم، اشاره کرد: شوراها دراین زمینه نظر بدهند تا ساز و کاری تهیه شود و در حوزه روستاهایی که بتازگی به شهر تبدیل گشته اند اما ظرفیت های لازم را ندارند نیز باید تدابیری اتخاذ شود تا مردم گرفتار مشکل نشوند.
وحیدی در آخر اعلام نمود که وزارت کشور موافق مدیریت یکپارچه شهری است.
همچنین بعد از پایان این جلسه، وزیر کشور در جمع خبرنگاران حضور یافت و اظهار داشت: در طول این مدت، سعی کردیم ارتباط و تعامل خوبی میان وزارت کشور و شوراها و شورای عالی استانها برقرار باشد تا بتوانیم مشکلات این مجموعه مهم را حل و فصل نماییم.
وی اضافه کرد: اعضای شورای عالی استانها درخواست داشتند تا ارتباط گسترده تری بین شوراها و استانداران و فرمانداران ایجاد شود که ما نیز این مسئله را قبول داریم و به استانداران و فرمانداران یادآور شده ایم و مجدداً نیز تاکید خواهیم کرد تا در همه رده ها ارتباطات قوی تری شکل بگیرد و در سطح ملی هم نظرات شورای عالی استانها در پیشبرد امور کشور را حتما استفاده خواهیم کرد.


منبع:

1401/11/15
13:37:07
5.0 / 5
242
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری