چمران:

شوراها و شهرداران در جامعه امیدآفرینی کنند

شوراها و شهرداران در جامعه امیدآفرینی کنند

به گزارش شیک بار، رییس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه شوراها و شهرداران می توانند امید را در دل مردم بوجود آورند، اظهار داشت: با امید آفریدن در دل مردم و یکدلی میتوان شهرها را به خوبی اداره کرد.به گزارش شیک بار به نقل از مهر، مهدی چمران قبل از ظهر پنجشنبه در چهارمین نشست مشترک شهرداران کلانشهرها و رؤسای شوراهای اسلامی مراکز استان ها که در اصفهان برگزار شد، عنوان کرد: این نشست مشترک برخاسته از موضوعات و مسائل مشترک بین شوراها و شهرداران بوده و بسیار ضروریست که مسائل و مشترکات را با یکدیگر بررسی و برای آنها چاره اندیشی نماییم و به مرحله عمل برسانیم.
وی با اشاره به اینکه امید و امیدآفرینی یکی از مسائل مهم شوراها و شهرداری هاست، اضافه کرد: شوراها نمایندگان مردم برای اداره شهری است که در آنجا زندگی می کنند همانطور که امام خمینی (ره) فرمودند بهترین کسانی که می دانند یک شهر را اداره کنند مردم همان منطقه هستند که در آنجا زندگی می کنند و مسائل را می شناسند. ازاین رو شوراها بوجود آمدند تا یک شهر را اداره و شهردار انتخاب کنند و مسائل را حل کنند که این یک نعمت بزرگ برای کشور است.
رئیس شورای شهر تهران افزود: شوراها در طول این سالیان از مشکلات بر آمدند و با مشکلات قانونی و مسائلی که در قانون هنوز هم مبهم است و هنوز به اجرا گذاشته نشده با تمام این شرایط به بهترین وجه شهرها را اداره کردند و موفق تر از زمانی بودند که شوراها هنوز پا به عرصه وجود نگذاشته بودند.
چمران با اشاره به اینکه وضعیت امروز اصفهان، تهران و شیراز و اهواز را با زمان های قبل باید مقایسه نماییم، خاطرنشان کرد: این ها امید را در دل مردم زنده می کنند بخصوص در این ایام که امید و امید آفرینی موج می زند و در دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با مردم اصفهان هم مبحث امید بعنوان مساله مهم مطرح شد؛ ازاین رو امید را شوراها و شهرداری ها می توانند در دل مردم بوجود آورند.
وی به مبحث مسکن ملی اشاره نمود و اظهار داشت: برخی می گفتند این کار عملی نیست مگر این که شهرداری ها به میدان بیایند؛ درست است که وظیفه اصلی آنها نیست اما وظیفه عمومی آنها است چونکه شوراها برپایه قانون اساسی مسئول اند.
رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: زمانی که با شورای نگهبان در مورد قانون شوراها رایزنی می کردیم آیت الله جنتی و مرحوم مدرسی تاکید داشتند که باید وظیفه را در قانون اساسی و نظارت را بر همه موارد اجرا کنید و در سایر موارد هم به اجرا بگذارید.
چمران افزود: با اداره شهر را به عهده مردم شهر گذاشتن و امید آفریدن در دل مردم است که می توانیم و می توانید شهر را به خوبی اداره کنید.
وی افزود: همه شوراها و شهرداران باید بهم پیوستگی داشته باشند چونکه نبود پیوستگی سبب شده در مجلس گاهی مسائلی طرح و تصویب شود که مسائل شهری در آن کمتر دیده شود در حالیکه با یک همبستگی آنچه که به تأیید و تصویب می رسد میتوان به خوبی حل کرد. این ها قابل حل است.
چمران با اشاره به اینکه تابحال معضلات و مشکلات و مسائل پیچیده بسیاری را حل کردیم و در خیلی از مسائل بین سه کشور تا ۱۵ کشور اول روی زمین بودیم، خاطرنشان کرد: امید است با هم، با اتحاد و یکدلی و امیدآفرینی همه مسائل شهری همه را حل و فصل نماییم که رضایت خداوندی و مردمی را به دنبال داشته باشد.


منبع:

1401/09/03
17:01:17
5.0 / 5
216
تگهای خبر: اداره , زمین , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری