اخبار شهرداری مناطق؛

از کانالیزه شدن معابر با اجرای خط کشی تا توزیع کیسه های پارچه ای

از کانالیزه شدن معابر با اجرای خط کشی تا توزیع کیسه های پارچه ای

مدیریت شهری پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته در تهران خدمات گوناگونی را به شهروندان عرضه کرده که شهرداری مناطق در این حوزه نقش ویژه ای دارند، در این بسته خبری اخبار شهرداری مناطق را بخوانید.


به گزارش شیک بار به نقل از مهر، مدیریت شهری به علت تعدد خدماتی که به شهروندان عرضه می دهد، همواره در پایتخت کشور از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد و به شکلی خیلی از ابعاد زندگی شهروندان با خدمات مدیریت شهری و شهرداری تهران گره خورده است. در این بسته خبری به گوشه ای از خدمات مدیریت شهری می پردازیم. معابر منطقه دو با اجرای خط کشی محوری کانالیزه شد به منظور کانالیزه کردن تردد وسایل نقلیه حدود ۳۸ هزار متر خط کشی محوری در معابر منطقه دو تهران اجرا شد محمد حسین کریمی با بیان خبر فوق عنوان کرد: خط کشی محوری از علایم مهم ترافیکی است که نقش اخطار دهنده برای رانندگان وسایل نقلیه و شهروندان به هنگام حرکت در معابر دارد و از طرفی محل عبور عابرین هم مشخص شده تا حرکت ها کانالیزه و ایمن شوند. معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۲ اظهار داشت: طبق مطالعات و بررسی های کارشناسی محل های فاقد خط کشی و یا دارای خط کشی نا مناسب شناسایی شد و بر همین مبنا ۳۸ هزار متر خط کشی محوری اجرا شد. وی ادامه داد: همزمان با این طرح، بیشتر از ۳۵۰۰ متر طول خط کشی بلوک عابر پیاده هم در سطح معابر انجام شد. کریمی اظهار داشت: این طرح ترافیکی در بزرگراه های شهید همت، جلال آل احمد، محمد علی جناح و خیابان های شهید دادمان، آریافر، پاکنژاد، مرزداران، ایثارگران، فرحزادی، خوردین، ستارخان و....... اجرا شد.
ترویج نه به پلاستیک با توزیع کیسه های پارچه ای در اماکن عمومی منطقه ۱۹ همزمان با گرامیداشت هفته بدون کیسه پلاستیکی، کارگاه های آموزش دوخت کیسه پارچه ای به منظور کاهش استفاده از کیسه های پلاستیکی در سراهای محلات منطقه ۱۹ برگزار می گردد. مهدی هدایت در تشریح مهم ترین اقدامات اجرایی این هفته از اجرای برنامه های آموزشی در اماکن عمومی با هدف کاهش استفاده از کیسه های پلاستیکی اطلاع داد و اظهار داشت: کارگاه های آموزشی حضوری یا مجازی با مشارکت خانه ها، کانون و سمن های محیط زیستی در مدارس، مساجد و سراهای محلات در مورد مضرات استفاده از نایلکس برای سلامت محیط زیست و تشویق به استفاده از کیسه های پارچه ای همراه با توزیع کیسه های پارچه ای و بروشورهای آموزشی تدارک دیده شده است. وی ضمن اشاره به برگزاری برنامه های آموزشی ویژه گروههای سنی مختلف در این هفته اضافه کرد: به منظور توسعه آموزش های محیط زیستی ضمن استفاده از بستر فضای مجازی و آموزش های آنلاین در شبکه آموزش دانش آموزی شاد، موشن گرافی های زیست محیطی هم در تلویزیون های شهری محدوده منطقه پخش می شود. هدایت تصریح کرد: ایجاد حساسیت و دغدغه در میان شهروندان و ارتقا آگاهی آنها در جهت جلب مشارکت و اجرای مسئولیت اجتماعی شان، کوشش برای تغییر رفتارهای صدمه زا به محیط زیست و ترویج سبک و الگوهای زندگی دوستدار محیط زیست، تبدیل فرهنگ محیط زیستی به معارف عمومی در بین اقشار مختلف مردم و مسئولین، معرفی و تبلیغ جایگزین های دوستدار محیط زیست به جای کیسه های پلاستیکی، ظروف یک بار مصرف از اهداف گرامیداشت هفته بدون کیسه پلاستیکی است. او پاکسازی نمادین بوستان های شاخص منطقه را از برنامه های مشارکتی هفته بدون نایلکس اعلام نمود که با همکاری دوستداران و اعضای کانون های محیط زیست محلات در بوستان ها اجرا خواهد شد. شهردار منطقه ۱۹ ضمن اشاره به تدارک برنامه های هفته بدون نایلکس از ۱۲ تا ۲۱ تیر افزود: اجرای برنامه های آموزشی با هدف ترغیب شهروندان به استفاده از ظروف پایدار و سازگار با محیط زیست و کاهش استفاده از ظروف و کیسه های پلاستیکی در خانه های محیط زیست منطقه، آموزش نحوه دوخت کیسه های پارچه ای توسط دبیر کانون محیط زیست در سراهای محلات، توزیع لیوان در میان شهروندان و کارکنان به منظور کاهش استفاده از لیوان یک بار مصرف از دیگر برنامه های مناسبتی هفته بدون نایلکس محسوب می شوند.
ارائه توان ظرفیت های سرمایه گذاری منطقه ۱۳ در نمایشگاه تهران ۱۴۰۱ شهردار منطقه ۱۳ ضمن اشاره به آماده سازی غرفه این منطقه در نمایشگاه تهران ۱۴۰۱ "شهرهای خواهر خوانده و توانمندی مدیریت شهری تهران" از عرضه دستاوردها و پتانسیل های منطقه همچون ظرفیت های سرمایه گذاری اطلاع داد. محمدهادی علی احمدی با اشاره به اینکه نمایشگاه شهرهای خواهر خوانده و توانمندی مدیریت شهری تهران با هدف معرفی فعالیتهای مدیریت شهری تهران در جهت رسالت و مأموریت سازمانی از ۱۲ تا ۱۷ تیر ماه در مرکز نمایشگاه تخصصی شهرداری تهران واقع در بوستان گفتگو برپا می شود، اضافه کرد: منطقه ۱۳ هم همسو با سایر حوزه ها با عرضه مجموعه اقدامات منطقه و آخرین دستاوردها حضور دارد. به قول وی در این نمایشگاه، توافق شهرداری تهران و وزارت دفاع در مورد آزادسازی عرصه غیر فعال صنایع جنگ افزار سازی (ساصد)، پروژه قطب گردشگری شرق تهران در بوستان سرخه حصار و پروژه ایستگاه تفکیک پسماند تهران(MRF) بعنوان دستاورد اصلی منطقه عرضه می شود. شهردار منطقه ۱۳، برگزاری این نمایشگاه را فرصتی مناسب برای جذب سرمایه گذاران و اطلاع رسانی خدمات و دستاورد دانست و خاطرنشان کرد: ضمن حضور فعال در نمایشگاه تهران ۱۴۰۱، تلاش داریم از تمامی پتانسیل ها برای اطلاع رسانی و برقراری ارتباط مؤثر با شهروندان استفاده نماییم.


منبع:

1401/04/11
21:52:56
5.0 / 5
172
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری