رئیس كل بانك مركزی:

نرخ ارز به زودی متعادل تر می شود

نرخ ارز به زودی متعادل تر می شود

رییس کل بانک مرکزی از فراهم شدن امکان انجام معاملات توافقی ارز در صرافی ها از هفته گذشته و بازار متشکل ارزی در روز گذشته آگاهی داد.به گزارش شیک بار به نقل از مهر، علی صالح آبادی بامداد امروز در برنامه زنده تلویزیونی درباره وضعیت بازار ارز اظهار داشت: باتوجه به شرایط خوب ارزی کشور و بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی و همین طور پوشش حواله جات سامانه نیما انتظار داریم وضعیت بازار ارز به زودی بهبود یابد.
وی اضافه کرد: از هفته گذشته امکان انجام معاملات توافقی برای صرافی ها با هماهنگی کانون صرافان فراهم گردید، از امروز نیز این امکان در بازار متشکل ارزی به وجود آمده است و این امکان فراهم شده تا صرافان ارز را به نرخ مورد نظر صادرکنندگان خریداری کنند.
رئیس کل بانک مرزی اشاره کرد: آرامش بیشتری در ایام آینده در بازار ارز حاکم می شود و انتظار داریم قیمت ها متعادل تر شوند.
وی درباب عدم همکاری برخی بانکها با متقاضیان تسهیلات خرد اظهار نمود: امسال باتوجه به درج تسهیلات از قبیل وام ازدواج، فرزندآوری و ودیعه مسکن در قانون بودجه، پرداخت آنها جزو اولویت های بانکی است که بانکها حتما باید به متقاضیان اعطا کنند.
صالح آبادی افزود: روز گذشته در شورای پول و اعتبار پرداخت وام کمک ودیعه مسکن تا سقف ۴۰ هزار میلیارد تومان به مستأجران مصوب شد که بر این اساس به مستأجران تهرانی ۱۰۰، کلان شهرها ۷۰ و سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان پرداخت می شود.
به گفته رییس کل بانک مرکزی این مبلغ، کمک ودیعه است و قبول داریم همه ودیعه مسکن را پوشش نمی دهد. وزارت راه و شهرسازی سامانه معرفی مستأجران به بانکها را راه اندازی کرده است.
رئیس شورای پول و اعتبار اشاره کرد: اولویت با پرداخت وام هایی است که قانون اعطای آنها را به متقاضیان تصویب کرده است.

1401/04/01
14:43:44
5.0 / 5
144
تگهای خبر: آرامش , بار , صادرات , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری