قاسمی در حاشیه هیئت دولت:

ثبت نام وام مستأجران بزودی شروع می شود

ثبت نام وام مستأجران بزودی شروع می شود

به گزارش شیک بار وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: بین ۴۰ هزار تا ۷۰ هزار میلیارد تومان برای ودیعه مسکن برای دهک های پایین پیشبینی کردیم که بزودی مردم می توانند در سامانه ثبت نام کنند و قابل پرداخت می باشد.به گزارش شیک بار به نقل از مهر، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران در ارتباط با اقدامات وزارت خانه برای بخش مسکن، عنوان کرد: در مورد بحث اجاره بسته اجاره بها تهیه شده و در ستاد تنظیم بازار تصویب شده است که به باعث آن در شهر تهران حد اغلب ۲۵ درصد افزایش را داریم.
وی اظهار داشت: بین ۴۰ هزار تا ۷۰ هزار میلیارد تومان برای ودیعه مسکن برای دهک های پایین پیشبینی کردیم که بزودی در ایام جاری مردم می توانند در سامانه ثبت نام کنند و قابل پرداخت می باشد.
وزیر راه و شهرسازی بیان نمود: آژانس های مسکن هم به شکلی باید کارت های تخصصی و اعتباری از وزارت مسکن بگیرند و در سامانه مسکن ثبت نام کنند و وجود این سامانه با عنایت به این که زیر ساخت آن هم اکنون وجود ندارد، نشان داده است سال آینده می دانیم فلان مسکن در ارتباط با چه کسی است و با چه میزانی اجاره داده شده است و حتما باید اینها در سامانه ثبت گردد و در سامانه قابل کنترل است.
مالکان هزار خانه خالی اعتراض مالیاتی کردند
قاسمی در ارتباط با اجرای قانون دریافت مالیات از خانه های خالی، اظهار داشت: ۵۶۰ هزار واحد مسکونی خالی به وزارت اقتصاد معرفی شده است که از این میزان هزار واحد اعتراض کردند و درحال بررسی است و مابقی خانه ها اعتراضی دریافت نشده است. حدود ۴۰۰ هزار خانه جدید خالی هم گزارش شده است.
وی اضافه کرد: خانه های خالی بگونه ای دیده شده که اگر اجاره ندهند ضرر سنگینی می کنند و اجرای این قانون بسیار فایده خواهد داشت و تاثیر خوبی دارد.
وزیر راه و شهرسازی در ارتباط با آخرین وضعیت ساخت ۴ میلیون مسکن، خاطرنشان کرد: در ارتباط با نهضت ملی مسکن با آقای رئیس جمهور جلسه داشتیم و مقرر است دو پارت دو میلیونی را در کشور آغاز نماییم. آخرین آماری که وجود دارد این است که بیشتر از یک میلیون و ۲۵۰ هزار واحد از خاک برداری تا سفت کاری ساختمانی را در دست اجرا داریم.
وی اضافه کرد: امیدوار هستیم تا سالگرد دولت این میزان را به حدود ۲ میلیون برسانیم تا در دو پارت دو میلیون آنرا تا آخر دولت تحویل دهیم. نخستین سری این واحدها از مهر ماه سال جاری تحویل خواهد شد و به صورت ماهانه تحویل واحدها را در دستور کار قرار خواهیم داد.


منبع:

1401/03/11
23:14:13
5.0 / 5
191
تگهای خبر: بار , ساختمان , مسكن , وزیر راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری