زاكانی در جمع خبرنگاران:

شهرداری عمل به مسئولیتهای اجتماعی را جدی بگیرد

شهرداری عمل به مسئولیتهای اجتماعی را جدی بگیرد

شیک بار: شهردار تهران اظهار داشت: شهرداری شهر را برای شهروندان آن می خواهد و شهروندان باید در آرامش و شرایط مطلوب باشند ازاین رو مسئولیت های اجتماعی توسط شهرداری باید جدی گرفته شود.به گزارش شیک بار به نقل از مهر، علیرضا زاکانی، شهردار تهران در حاشیه دیدار با فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این هفته توفیق داشتیم که در کنار سردار رحیمی و همکاران ایشان در شهرداری تهران باشیم. اساس دیدار این بود که باید ناظر به افق مطلوبی در شهر رقم بخورد و شهر تهران به یک شهر الگو و نمونه در ابعاد مختلف تبدیل گردد.
شهردار تهران با اشاره به اینکه باید تغییر و تحول در بخش نرم افزاری و سخت افزاری شهر یعنی کالبد و روح شهر اتفاق افتد، اضافه کرد: ما نیازمند یک همراهی، همفکری و قبول مسئولیت های متقابل هستیم تا بتوانیم ایده آل خویش را در شهر محقق نماییم. نقش ناجا جهت کمک به شهرداری برای تحقق ایده آل خود، نقشی ممتاز و مشخص است.
زاکانی درباره اهم موضوعات مطرح شده در جلسه امروز، بیان نمود: باید بتوانیم در حوزه های اجتماعی، کالبدی و ایجاد یک نظم قاعده مند در حریم و مسائل مختلف شهری، ترافیک و حمل و نقل، و سایر موضوعات یک شرایط مطلوب را ترسیم نماییم و در ادامه دست به دست هم دهیم تا این ایده آل محقق شود.
وی افزود: برای مدیریت شهری مایه مباهات است که امروز در هفته وحدت این انسجام، همدلی و پیوستگی را تشدید نماییم. تمامی این موارد در جهت اهداف مهمی خواهد بود تا شهروندان در یک فضای فوق العاده بهتری از فضای فعلی، تنفس کنند.
شهردار تهران خاطرنشان کرد: شهروندان باید از راه مشارکت اجتماعی، شرایط ایده آل را رقم بزنند. مدیریت شهری به همراه شهروندان، نیروی انتظامی و سایر دستگاه ها باید ید واحدی شوند تا در راه تحقق اهداف، همه مسئولیت بپذیرند.
زاکانی با اشاره به اینکه امروز بنا شد کارگروه مشترکی میان شهرداری و نیروی انتظامی شکل گیرد، اظهار داشت: باید چهارچوب های فعالیت این کارگروه حداکثر ظرف ۲۰ روز شفاف شود تا در ادامه مسیر گذشته اما با یک جان و افق بالاتری این همکاری به منصه ظهور برسد. حاصل این همکاری باید خیر و برکتی برای جامعه باشد.
وی با تاکید براینکه امروز شهرداری شهر را برای شهروندان آن می خواهد، اظهار نمود: شهروندان باید در آرامش و شرایط مطلوب باشند. شهرداری مسئولیت های اجتماعی را در کنار سایر مسئولیت های خود جدی می گیرد. اگر برخی از شهروندان به دلیل شرایط امروز جامعه در زندان به سرمی برند، توجه به خانواده های آنها جزو رسالت های جدی معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری است.
شهردار تهران در ادامه بیان نمود: همینطور این مورد درباره معتادان متجاهر و خانواده های آنها، کودکان کار یا زباله گرد و … صدق می کند. این مورد ناظر به همه امورات اجتماعی و سرفصل تغییر و تحول در اجتماعی است که شهرداری می خواهد برعهده بگیرد. ازاین رو در این راه امکان ندارد که به تنهایی موفق شویم؛ جز با کمک همه بخصوص نیروی انتظامی تا بتوان بار شهر را کاهش داد.


منبع:

1400/08/01
09:17:47
5.0 / 5
454
تگهای خبر: آرامش , بار , ترافیك , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری